Ukazał się 18 stronicowy (15 stronicowy po odliczeniu „dodatków redakcyjnych”) „poradnik” stworzony przez Trusted Shops i PayPal dotyczący internetowej sprzedaży zagranicą…
Oczywiście można odeniść wrażenie, że jak często w takich sytuacjach bywa – dokument ma jakąś „tezę wiodącą”, i przy okazji pełni (mniej lub bardziej) rolę reklamy… A większość aspektów raczej „sygnalizuje, że coś takiego jest”… Ale nie uznawałbym tego za „wadę”.
A racji stosunkowo niewielkiej objętości, jak i faktu, że jest ogólnodostępny – chyba warto się z nim zapoznać. Nawet jak nie wyjaśni Wam wszystkiego, to może choć zasygnalizuje czego szukać dalej…
Spis treści w artykule
Sprzedaż online za granicą, aspekty prawne i ekonomiczne (Whitepaper)
Aspekty prawne sprzedaży online za granicą: Prawo właściwe dla sprzedaży na odległość
- Często popełniane błędy
- Konkretne przykłady
- Dyrektywa w sprawie praw konsumentów
- Czy uzyskanie znaku jakości stanowi atut handlowy?
Akceptowanie międzynarodowych płatności: Znajomość specyfiki lokalnej
- Główne trendy w międzynarodowym e-handlu
- Preferencje płatności, specyfika lokalna
- Czy oferowane metody płatności stanowią atut handlowy?
I jak można przeczytać we wprowadzeniu do „poradnika”, dowiemy się z niego:
Jednym z najważniejszych aspektów, jakie należy uwzględnić podczas sprzedaży na rynku międzynarodowym są regulacje prawne. Jakie prawo będzie miało zastosowanie dla transakcji internetowych prowadzonych pomiędzy sprzedawcą mającym siedzibę w Polsce a konsumentem zamieszkałym za granicą? Jakie będą tego praktyczne konsekwencje? Zagadnieniem tym zajmiemy się w pierwszej części niniejszego opracowania.
Nie możemy również zapominać o aspektach ekonomicznych, takich jak zarządzanie płatnościami i przepływami pieniężnymi. Zagadnienie to zostanie dokładniej przedstawione w drugiej części niniejszego opracowania.
Poradnik możecie przeczytać (pobrać) pod tym adresem…


- Notepad++ i wtyczka Linefilter3, czyli prosty sposób na filtrowanie treści, np. logów serwera, nie tylko na prośbę prokuratury ;-) - 1970-01-01
- Poważny danych wyciek z ALAB Laboratoria – do internetu trafiły nie tylko dane osobowe, ale też i dane medyczne, i choć już jest grubo, to ponoć tylko zapowiedź prawdziwego armagedonu - 1970-01-01
- Prosty sposób na bezpłatny dostęp do płatnych ikon Font Awesome, czyli krótkie testy przed ewentualnym zakupem - 1970-01-01