To, że DropBox jest niezwykle popularną usługą przechowywania i synchronizacji danych „w chmurze” nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wystarczy „spytać znajomych”, czy popatrzeć na ilość serwisów i usług współpracujących z tą usługą.

Sam korzystam – i dlatego z zadowoleniem przyjąłem informację o wprowadzeniu w usłudze uwierzytelnienia dwuetapowego.


Uwierzytelnienie dwuetapowe w skrócie polega na tym, że oprócz (zazwyczaj stałego) hasła musimy podać jeszcze jeden element – zmienny, np. kod przesłany w wiadomości SMS, czy wygenerowany przez token.

Aktywować uwierzytelnienie dwuetapowe w usłudze DropBox możemy pod tym adresem.

.

Możemy wybrać, czy „drugim składnikiem uwierzytelnienia” będzie kod przesłany SMS’em, czy wygenerowany przez token programowy – w tym wypadku można skorzystać z aplikacji Google Authenticator, która jest używany przez Google w dwuetapowej weryfikacji:

.

Jak widać sama procedura jest bardzo prosta, i sprowadza się właściwie do trzech prostych kroków:

1. Wybór metody (SMS lub token)

2. Aktywacja wybranej metody (dodanie konta w tokenie/aplikacji, lub potwierdzenie kodem SMS)

3. Zapisanie (w bezpiecznym miejscu) kodu do awaryjnego odblokowania konta, w przypadku problemów z uwierzytelnieniem dwuetapowym.

.

Tak więc jeśli ktoś z Was korzysta z DropBox’a, to polecam zainteresować się tą metodą uwierzytelnienia – na pewno znacznie utrudni to osobom trzecim ewentualny dostęp do Waszego konta…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? Skontaktuj się z nami!

Zapraszam do naszego Newslettera - ZERO SPAMu, same konkrety, oraz dostęp do dodatkowych materiałów przeznaczonych dla subskrybentów!

Tutaj znajdziesz regulamin Newslettera Webinsider.pl.