Na blogu mBanku pojawiła się kolejna zapowiedź nadchodzących zmian…

Niektóre są raczej pozytywne, bądź neutralne… Inne mogą (ale nie muszą) wiązać się z dodatkowymi (większymi) kosztami dla klientów mBanku

Pierwsza zmiana, to „nowe” konto:

eKONTO z darmowymi bankomatami

Które pojawi się w ofercie mBanku 30 kwietnia 2013 roku, i zaoferuje w standardzie m.in. bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów…

Wprowadzenie nowej oferty – eKONTO z darmowymi bankomatami (od 30.04.2013 r.)
30 kwietnia br. mBank wprowadzi nowy, dodatkowy rodzaj rachunku eKONTO dla osób, które często wypłacają pieniądze z bankomatów różnych operatorów i aktywnie korzystają z kart płatniczych. Dzięki temu rozwiązaniu Klienci otrzymują dostęp do wszystkich bankomatów w kraju bez opłat.

Oczywiście zgodnie z obowiązującymi trendami – nie ma nic za darmo… a dokładnie: nic za nic…

Obecnie – w startym/klasycznym eKoncie by nie ponieść kosztów za kartę wydaną do konta (2zł) wystarczy, że suma transakcji bezgotówkowych (w sklepach, w Internecie) wykonanych w danym miesiącu WSZYSTKIMI kartami (liczy się suma z wszystkich kart) wyniesie 100 zł…

W nowym eKoncie limit transakcji bezgotówkowych zwalniających z opłaty wedle zapowiedzi będzie wynosił 200 zł, inaczej za kartę zostanie pobrana opłata (prowizja) w wysokości 7 zł – czyli większa, ale trzeba pamiętać, że:

 • Otrzymujemy w standardzie bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów
 • Wystarczy w danym miesiącu wykonać transakcje na łączną kwotę 200 zł by nie zapłacić prowizji za kartę

Zgodnie z nową ofertą, aby korzystać z bezpłatnego rachunku, karty debetowej i bezprowizyjnego dostępu do wypłat ze wszystkich bankomatów krajowych, wystarczy miesięcznie realizować transakcje bezgotówkowe o wartości 200 zł.  Jeśli klient nie spełni warunku, konto pozostanie bezpłatne, a prowizja za kartę w danym miesiącu wyniesie 7 zł.

.

Klient będzie mógł samodzielnie zdecydować, czy pozostaje przy aktualnym – starym/klasycznym eKoncie (za chwilę do niego wrócę), czy przechodzi na „nowe”:

O wyborze typu rachunku eKONTO (klasyczne lub konto z darmowymi bankomatami w kraju) klient może zdecydować samodzielnie. Wniosek o nowe konto będzie można złożyć przez internet, dzwoniąc na mLinię lub udając się do punktu naziemnego mBanku.

.

Zmiany (podwyżki) od 3 czerwca 2013

Skoro piszę o starym/klasycznym eKoncie, warto też wspomnieć o zmianach które dotknął osoby korzystające z tej oferty, choć nie tylko…

Najpierw podwyżka opłaty (prowizji) za kartę, która zapłacimy jeśli w danym miesiącu „sumą wszystkich kart” nie dokonamy transakcji bezgotówkowych za kwotę minimum 100 zł:

Podwyższenie opłaty za kartę do konta z 2 zł do 4 zł –  po dokonaniu dowolnej liczby transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 100 zł miesięcznie,  opłata za kartę  będzie wynosiła 0 zł.  Zmiany te dotyczą następujących kart:

 • MasterCard Debit PayPass
 • MasterCard Debit
 • Visa Electron
 • Visa Electron PayWave
 • Bydgoska Karta Miejska
 • Visa Electron izzyKarta (dla klientów, którzy ukończyli 18 rok życia)
 • MasterCard izzy PayPass (dla klientów, którzy ukończyli 18 rok życia)

Przy okazji warto zauważyć, że powyższe cytaty jak i tabele opłat i prowizji zdają się sugerować powrót do oferty banku kart bez obsługi technologii bezstykowych.

Przypomnę tez przy okazji, że w mBanku można obecnie wyłączyć obsługę transakcji bezstykowych dla kart wyposażonych w taką technologię…

Pozostałe zmiany/podwyżki:

 • Podwyższenie opłaty za Pakiet Bezpieczna Karta z 1,70 zł do 3 zł.  Zmiany dotyczą wszystkich kart mBanku.
 • Podwyższenie opłaty za Ubezpieczenie NNW Ochrona 24h dla wariantów Standard z 2,99 na 3,99 zł, Komfort z 9,99 na 11,99 zł, Premium z 24,99 na 27,99 zł.
 • Podwyższenie opłaty za Ubezpieczenie Assistance dla wariantów Standard z 6 na 7 zł, Komfort z 12 na 14 zł, Premium z 18 na 21 zł.
 • Podwyżka cen ubezpieczeń związana jest z rozszerzeniem zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Opis szczegółowych zmian zostanie zamieszczony do 03.06.2013 r. na stronie mBanku.
 • Podwyższenie opłaty za przewalutowanie zagranicznych transakcji kartowych dokonanych w walucie innej niż EUR z 2% do 3%. Dla transakcji w EUR prowizja nie ulega zmianie i wynosi 0%. Zmiany dotyczą wszystkich kart mBanku.
 • Podwyższenie opłaty za sprawdzenie salda w bankomatach do 3 zł – dotyczy kart do kont firmowych oraz firmowych kart kredytowych – obowiązuje od 17.04.2013 r.

Szczegółowy opis zmian znajdziecie w tym dokumencie…

Tabelka z podsumowaniem najważniejszych zmian związanych z eKontem

mbank_nowe-ekonto_zapowiedz_20130430

Jak widać – bać się raczej nie ma czego, kwoty zwalniające z opłaty (prowizji) za kartę nadal nie są wygórowane – a dodatkowo nie trzeba ich „wyrobić” oddzielnie dla każdej karty, tylko liczy się suma z wszystkich kart (za to standardowo duży plus ode mnie dla mBanku)

A konto z bezpłatnymi bankomatami wydaje się interesującą propozycją, i jeśli nie pojawią się jakieś dodatkowe „umilacze” to na pewno na nie przejdę…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk