W ramach projektu/usługi Google Fonts pojawiło się nie tylko nowe logo, ale i ikony. Konkretnie w nowej zakładce „icons” znajdziemy – przynajmniej na razie – „Material Icons”, czyli ikony związanych z wykorzystywanym m.in. przez Google systemem designu Material (Material Design). Co istotne, ikon zostały udostępnione w ramach licencji Apache 2.0, a więc można z nich korzystać dość swobodnie.

Ikon jest całkiem sporo, jest w czym przebierać. Do tego mamy – jak przystało na Google Fonts – możliwość wykorzystania ich na stronach internetowych (CSS, HTML), oraz – w końcu to ikony – można pobrać je w formie plików SVG i PNG, by wykorzystać w bardziej klasycznych projektach graficznych.

Fajnie, jakby dostępne w serwisie GitHub w ramach projektu pliki OTF/TTF działały w systemie (np. Windows) jako standardowe fonty, ze wsparciem dla wybierania ikon np. po nazwie (tak jak ma to miejsce np. w przypadku Font Awesome). Tak by np. w programach graficznych nie trzeba było każdorazowo sięgać po pliki SVG/PNG. Zwłaszcza że w przypadku Font Awesome powoli „komercjalizacja” tego projektu zaczyna być bardzo uciążliwa…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk