Kilka dni temu, podczas kolejnego wdrażania oprogramowania Mautic 2, czyli platformy do automatyzacji marketingu (Open-Source Marketing Automation), w tym e-mail marketingu, zrobiłem (kolejny już raz ;-)) zrzuty ekranu, by w końcu opublikować poradnik na ten temat. To, co mnie powstrzymało, to nie tylko chwilowy niedobór wolnego czasu, ale i fakt, nadciągającej dużej aktualizacji. I tak wczoraj premierę miał Mautic 3, czyli „fundament pod przyszłe zmiany”.

To określenie nie jest przypadkowe, bo choć w pracy zmiana jest duża (~4000 plików zostało zmodyfikowane), to główne zmiany na obecną chwile kryją się „pod spodem”, i mają właśnie tworzyć fundament pod kolejne, już bardziej widoczne zmiany. Również te dotyczące nowych funkcji…

Pełną listę zmian znajdziecie choćby na GitHubie projektu, ale warto odnotować, że nastąpiło przejście z Symfony 2.x na Symfony 3.x, również jQuery doczekało się aktualizacji (z 2.x do 3.3.1). Podniesiono również minimalną wymaganą wersję PHP z 5.6.19 na 7.2.21, oraz MySQL z 5.5.3 na 5.7, co jest więcej niż słuszne.

 

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej