Wprawdzie z wielu testowanych wtyczek do tworzenia kursów internetowych ostatecznie wybrałem wtyczkę Tutor LMS (choćby dlatego, że nawet w wersji bezpłatnej można przygotować i sprzedać (!) kurs), to nie jest tak, że jest to rozwiązanie idealna, czy nawet bez wad. Jednym z problemów – przynajmniej dla mniej technicznych użytkowników – moze być przygotowanie własnej wersji certyfikatów (dotyczy to wtyczki Tutor LMS Pro), jakie uczestnicy kursu mogą otrzymać po jego ukończeniu. Bo tutaj właściwie musimy zahaczyć o programowanie.

Wprawdzie jest dostępna wtyczka Certificate customizer for Tutor LMS, ale na obecną chwilę do bardziej szablon, na podstawie którego możemy zaprogramować własny certyfikat, niż w pełni funkcjonalne rozwiązanie do „wyklikania” certyfikatu. Jednak niebawem może się to zmienić, bo na blogu Themeum, pojawiła się informacja o Tutor LMS Certificate Builder, dzięki czemu każdy, kto ogarnia podstawowe narzędzia do tworzenia kontentu, będzie mógł samodzielnie przygotować odpowiedni certyfikat, bez potrzeby angażowania cennych zasobów IT… ;-)

Trzymam kciuki by wszystko działało przynajmniej tak dobrze jak w zapowiedziach, i czekam na podobne rozwiązanie dla powiadomień e-mail.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk