Alior Bank coraz mocniej rozpycha się na rynku, oferując kolejne udogodnienia i innowacje…

Najnowszy pomysł banku, to możliwość założenia konta osobistego (ROR) za pomocą przelewu z innego banku.

Załóż konto w Alior Banku za pomocą przelewu!

Alior Bank udostępnił klientom wygodny i szybki sposób zakładania ROR. Nowi klienci mogą teraz bez zbędnych formalności otworzyć konto w Alior Banku za pomocą przelewu z innego banku.

Choć jak by chcieć być dokładnym, to mimo wszystko jest to tylko potwierdzanie danych (osobowych) za pomocą przelewu, bo wcześniej trzeba i tak wypełnić formularz na stronie WWW:

Chcę potwierdzić umowę przelewem (bez kuriera)

  • Zawarcie umowy potwierdzisz wykonując pierwszy przelew
  • Do wypełnienia wniosku będziesz potrzebował dane z dowodu osobistego
  • Opcja wyłącznie dla osób pełnoletnich

Następnie wystarczy wypełnić krótki formularz…

Alior Bank uprościł do minimum proces zakładania konta. Po wypełnieniu krótkiego wniosku on-line, klient otrzymuje wiadomość e-mail z przydzielonym mu numerem rachunku w Alior Bank. Wystarczy, że w ciągu 30 dni wykona na ten rachunek przelew ze swego konta w innym banku. Po weryfikacji poprawności danych Klienta, konto jest aktywowane. Klient otrzyma wówczas wiadomość e-mail z zawartą umową ramową. Od tego momentu będzie mógł logować się do Systemu Bankowości Internetowej Alior Banku.

.
Potwierdzenie przelewem ma na celu zweryfikowanie poprawności wprowadzonych we wniosku danych, dlatego ważne by przelew wykonać z własnego (imiennego) konta w innym banku.

Tym samym bank zapewnia sobie pewnego rodzaju bezpieczeństwo, gdyż mimo, że ani bank, ani kurier nie zobaczy klienta (i nie zweryfikuje jego dokumentów), to poprawność danych ze stanem faktycznym zostanie zweryfikowana na podstawie danych z przelewu, a tym samym danych, które już wcześniej zweryfikował inny bank…

.
Raczej mało prawdopodobne, by nowa możliwość „założenia konta” przyciągnęła do banku nowych klientów, ale na pewno może być wykorzystana wizerunkowo/marketingowo… I to mimo, że sposób (jak mi podpowiada koleżanka z banku) nie jest nowy, i już wcześniej był wykorzystywany przez inne banki…

Choć na pewno pozwoli zaoszczędzić nie tylko klientowi czasu, ale i bankowi kosztów – choćby kuriera…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk