Na moim telefonie zagościła nowa aplikacja – i to nie byłe jaka, bo za jej przygotowanie zapłaciłem i ja, i Ty drogi czytelniku – czyli władza dała, by żyło się lepiej… ;-)

Moja (najdalsza) komenda

Aplikacja zwie się “Moja komenda” i została przygotowana dla Policji na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – a przynajmniej tak wynikałoby z informacji dostępnej w aplikacji.

Nie wiem czy to już wersja ostateczna, i ma już wszystko co miała mieć – czy może to tylko “zajawka”, i niebawem możemy się spodziewać jakiejś aktualizacji, która doda “nowe bajery”. W każdym razie na obecnym etapie aplikacja to “teleadresowa lista jednostek policji” – mamy listę jednostek, ich adresy i numery kontaktowe…

Jest też link do lokalizacji – bo nawigacją tego nie można nazwać – który pozwala otworzyć lokalizację w innej (zewnętrznej) aplikacji… No i jest Street View – choć też wymaga zewnętrznej aplikacji, a właściwie to opera się na ogólnodostępnej usłudze Google…

W każdym razie, dzięki aplikacji np. mogę w prosty, szybki i przyjemny sposób sprawdzić która “krajowa jednostka policji” jest najdalej ode mnie:

android_app_moja-komenda_nexus5

I tak dzięki aplikacji wie, że taką jednostka będzie:

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu
ul. Krzywoustego 2a

;-)

PS. By nie było – taka bazę teleadresową uważam za całkiem przydatną, choć nie wiem czy trzeba było robić to w aplikacji – zamiast bardziej uniwersalnie, w ramach strony internetowej policji.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk