Kilka dni temu pisałem o cichej zmianie w Copy – został wprowadzony górny limit dodatkowej przestrzeni jaką możemy dostać w zamian za polecanie usług innym…

Dziś kierunek odwrotny – wystartował serwis umożliwiający przechowywanie i dzielenie się ze znajomymi naszymi plikami, taki Facebook dla multimediów, i ma być bez limitów… ;-)

Dysk internetowy Hive.im

Serwis ma umożliwić przechowywanie naszych plików, a patrząc na ofertę można zaryzykować, że duży nacisk jest kładziony na multimedia – w tym filmy.

Ale przechowywanie plików to tylko początek – głównym kołem napędowym serwisu chyba ma być dzielenie się materiałami dostępnymi na naszym koncie z „naszymi znajomymi”.

Konto Premium

A skoro o znajomych mowa, to warto napisać kilak słów kontach premium – serwis ma być darmowy dla wszystkich, choć takie konto ma mieć pewne ograniczenia (brak strumieniowania materiałów, reklamy, ograniczona szybkość pobierania).

Ale konto premium nie jest drogie, a nie trzeba (tak) wiele by było darmowe, a jego „cena” zależy od ilości posiadanych znajomych w serwisie:

hive-im_01

  • 10 lub mnie 9$ miesięcznie
  • 10-49: 6$ miesięcznie
  • 50-99: 3$ miesięcznie
  • 100 i więcej: konto premium bezpłatne

100 znajomych to może wydawać się całkiem sporo, ale użytkownicy Hive zaczęli już sobie nawzajem – nawet jeśli się nie znają – wysyłać zaproszenia, by uzyskać bezpłatne konto premium. Wprawdzie w trakcie bety nie ma takiej potrzeby, ale na zaś… ;-)

Katalog prywatny

A jak wpadnie Wam do głowy pomysł by łapać przypadkowych znajomych, warto niektóre katalogi ustawić jako zamknięte/prywatne:

hive-im_02

Niestety, ale na razie nie ma chyba możliwości by zablokować dostęp do katalogu tylko dla kilku znajomych – tak więc albo tylko Wy (lub osoby posiadające login i hasło do Waszego konta), albo wszyscy znajomi, co przy „fermach znajomych” (by wyrobić 100+) ma swoje minusy…

Bezpośredni streaming multimediów

Jak wspomniałem wcześniej – widać, że serwis mocno nastawia się na multimedia,w tym filmy i dlatego nie powinien dziwić fakt, że oprócz pobrania na komputer danego pliku (np. filmu) mamy możliwość obejrzenia go bezpośrednio w serwisie.

hive-im_03

Trwa beta, a więc…

Obecnie trwają beta testy serwisu – w których oczywiście też możecie wziąć udział – co oznacza, że z serwisu w wersji premium można korzystać bezpłatnie, niezależnie od ilości posiadanych „znajomych”.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej