Kilka lat temu, tworząc sklep internetowy trzeba było zaoferować – jako jedną z metod płatności – płatność przy odbiorze (COD). Nie tylko dlatego, że chyba wymagało wtedy tego prawo, ale też dlatego, że oczekiwali tego klienci. Obecnie – choć jest to chyba jedna z najłatwiejszych metod płatność do wdrożenia w sklepie internetowym – nie pamiętam kiedy ostatni raz coś takiego wdrażałem. Zmieniło się prawo, zmieniły się przyzwyczajenia konsumentów (klientów), w czym duże znaczenie ma duża popularność wszelkiej maści bramek szybkich płatności (pay-by-link). Ale najwidoczniej płatności „za pobraniem” muszą nadal cieszyć się dużą popularnością, bo 2 listopada tego typu płatności mają pojawić się w ramach usługi Allegro Smart!.

W pierwszym okresie – do 28 lutego 2021 – opcja płatności przy odbiorze przesyłki będzie bezpłatna dla kupujących (zapłacą za to sprzedający), po tej dacie 3,99 zł zapłacą kupujący:

Kupujący w ramach Allegro Smart! będą mogli zapłacić za zakupy przy odbiorze. (…) Na start mamy dla nich specjalną promocję! Przez cztery miesiące – od 2 listopada 2020 do 28 lutego 2021 opcja zapłaty przy odbiorze będzie bezpłatna dla kupujących w ramach Allegro Smart! Dopiero od 1 marca 2021 kupujący zapłacą za tę opcję kwotę 3,99 zł brutto.

Za przesyłki kurierskie z płatnością przy odbiorze w ramach Allegro Smart!, jako sprzedający, zapłacisz nam 3,99 zł brutto, jak w przypadku pozostałych metod kurierskich, za które rozliczasz się bezpośrednio z nami. (…) Natomiast za przesyłki, które kupujący opłaci przy odbiorze w punkcie i na poczcie, nie obciążymy Cię żadną dodatkową opłatą.

Ciekawsza nowość – przynajmniej dla mnie, bo ja pobraniowy nigdy nie byłem – to dostawy przesyłek w ramach Allegro Smart! do punktów UPS i Paczkomatów również w soboty.

Na deser warto chyba wspomnieć, że w Allegro w końcu pomyśleli, i rezygnują z (wg mnie) idiotycznej opłaty 0,20 zł za wymianę Monet na kupon…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk