W połowie stycznia pisałem o tym, że skusiłem się i odebrałem nowy dowód osobisty z warstwą elektroniczną. I co może zaskoczyć, nie zrobiłem tego ze względu na to, że za kilka miesięcy dowód osobisty będzie musiał zawierać w sobie drugą cechę biometryczną, czyli odciski palców (SEO ;-P). Po prostu uznałem, że warstwa elektroniczna w nowym dowodzie mi się do czegoś przyda. I choć jako zamiennik dla zwykłego logowania do Profilu Zaufanego się raczej nowy dowód z aplikacją eDo App sprawdza średnio, to już np. podpisywanie dokumentów jest całkiem fajne, Nawet jeśli głównie używam tego „dla zabawy”.

I choć moje przemyślenia, czyli konkluzje cały czas pozostają bez zmian, to warto chyba odnotować, że w aplikacji eDo App pojawiła się możliwość odczytywania  danych cyfrowych/elektronicznych m.in. z nowych paszportów (tych z warstwą elektroniczną):

W aplikacji odczytacie warstwę elektroniczną paszportu, karty pobytu lub innych e-dokumentów.

A dla naszych partnerów uruchomiliśmy usługę zdalnego odczytu danych z paszportu z potwierdzeniem, czy dokument jest prawdziwy.

Dla mnie, tak jak i pewnie dla większości użytkowników jest to nowość mało istotna, ale warto ją odnotować. I to nie tylko dlatego, że rozpisują się o niej „technopudelki”, a ja liczę na to, że podbiorę im choć część ruchu… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk