Wygląda na to, że pilotaż programu pozwalającego w wyznaczonych miejscach w lasach Państwowych przenocować „na dziko” (bushcraft) się udał, bo od 1 maja 2021 zostanie rozbudowany m.in. nowe tereny do biwakowania („leśnicy postanowili, że obszarów do nocowania na dziko w lesie będzie jeszcze więcej i zostaną wprowadzone na stałe (…) będą dążyć do tego, aby w każdym nadleśnictwie teren, gdzie można zanocować na dziko liczył ok. 1500 ha”), ale i warunki.

Ale to nie jedyne zmiany, bo będzie można – w wyznaczonych miejscach – korzystać np. z kuchenek turystycznych:

Stare, funkcjonujące w okresie pilotażu obszary od tych nowo utworzonych będzie wyróżniała jedna rzecz, będzie można na ich terenie używać kuchenek gazowych.

Zmianie uległy też procedury „zgłoszeniowe”:

W jednym miejscu może teraz nocować maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. W tym przypadku zgłoszenie nie jest wymagane. Z kolei nocleg powyżej dziewięciu osób i/lub dwie noce należy zgłosić mailowo na adres danego nadleśnictwa, nie później niż dwa dni robocze przed planowanym noclegiem. Zgłoszenie wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa, które jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt.

Tak więc do zobaczenia w lesie, i pamiętajcie – leave no trace (nie zostawiaj po sobie śladów).

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk