Jak pewnie niektórzy wiedzą, nie jestem fanem Facebooka, i zgodnie z tym, o czym piałem już nie raz, jestem tam „technicznie”, głównie, by wrzucać informacje o nowych artykułach, oraz strzyc owce od czasu do czasu puścić jakąś reklamę, korzystając z tego, że owieczek tam pełno… ;-) I choć zdarzyło mi się nawet napisać artykuł o tym, jak łatwo można skasować konto na Facebooku, to nie uważam, by świat, czy choćby „tylko” internet, miał być lepszym miejscem tylko dlatego, że Facebook „może wycofać się z Europy”.

Oczywiście szansa na to, że Facebook faktycznie miałby wycofać się z Unii Europejskiej z powodu potencjalnego zakazu transferu danych użytkowników poza terytorium Unii (konkretnie do USA), jest więcej niż mała, i to nie tylko ze względu na dużą gotówkę, która leży na stronie. Dlatego nawet jeśli gdzieś tam między wierszami Facebook tym straszy, to… raczej tylko straszy.

Na koniec mała refleksja w tym temacie, jaka pojawiła mi się po przejrzeniu innych artykułów na ten temat, i po przeczytaniu sporej liczby komentarzy.  Mam wrażenie, że dwójmyślenie ma się lepiej, niż sam Orwell mógł przewidzieć, bo jak inaczej określić (nazwać) sytuację, gdy we wspomnianych artykułach i komentarzach przeważają głosy radości, że Facebook miałby zaprzestać świadczenia swoich usług na terenie Unii Europejskiej, a jednocześnie liczba użytkowników Facebooka cały czas rośnie, i tylko w naszym kraju z tego serwisu (i/lub usług pokrewnych, jak Instagram czy WhatsApp) korzysta około 20 milionów osób, czyli ponad połowa populacji?!? Głośno krzyczę, że cukier to „biała śmierć”, po czym wracam do domu i robię sobie herbatę z cukrem?!? Hm…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk