Niedawno zadzwoniło do mnie moje dziewczę, że… zgubiło w lesie mojego psa. Buło to dziwne nie tylko dlatego, że podczas mojej nieobecności miała do lasu nie chodzić z psami, oraz ich nie spuszczać ze smyczy (poza ogródkiem/działką), ale również dlatego, że udało jej się zgubić tego psa, którego – ze względu na jego „chorobę” – nawet nie przypuszczałem, że da się zgubić… ;-)

Jednym z działań poszukiwawczych było ustawienie „alertu” na portalu Safe-Animal, gdzie zreszt  – w ich bazie – są zarejestrowane czipy moich psów. Przy tej okazji odkryłem, że od niedawna mają też aplikację mobilną, dzięki której nie tylko możemy zgłosić zaginięcie naszego zwierzaka, ale też m.in. otrzymywać powiadomienia o (zgłoszonych) zagubionych zwierzętach z naszej okolicy.

Opcje te – przeglądanie zgłoszonych, jak i zgłoszenie zaginięcia swojego zwierzęcia – nie wymagają rejestracji w serwisie, a tym samym ponoszenia opłaty rejestracyjnej w wysokości 50 zł:

Opłata 50 zł dotyczy rejestracji konta użytkownika. Przeniesienie wpisów już zarejestrowanych zwierząt – jest darmowe. Pragniemy poinformować, że opłata rejestracyjna to jednocześnie w całości darowizna na rzecz Fundacji SAFE-ANIMAL, na pokrycie kosztów: utrzymania Bazy, zapewnienia Użytkownikom dostępu do całodobowej Infolinii SOS, promowania znakowania w Polsce, walki z bezdomnością zwierząt oraz poprawy ich warunków bytowych w schroniskach.

Pisze o tym dlatego, że dla niektórych może to być pewnego rodzaju problem, i dobrze wiedzieć, że choć taka opłata istnieje, to nie jest wymagana, jeśli nie potrzebujemy konta w serwisie (samo zwierzę można bezpłatnie zarejestrować u lekarza weterynarii lub organizacji pro-zwierzęcej posiadającej darmowe konto w SAFE-ANIMAL).

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk