W czerwcu pisałem o tym, że na platformie do wideokonferencji (i szkoleń) Zoom ma pojawić się szyfrowanie E2EE (end-to-end encryption) również w bezpłatnym planie. Powoli staje się to faktem, i choć jest to rzecz ważna, a może nawet bardzo ważna, to przy okazji Zoomtopii warto odnotować, że to nie jedyna nowość na tej platformie. A jak pominąć kwestie bezpieczeństwa, a skupić się na możliwościach, to może najmniej ważna…

I tak w fazie beta mamy serwis/usługę OnZoom, która jest nie tylko katalogiem publicznych transmisji (np. webinarów), ale umożliwia również bezpośrednią sprzedaż biletów na tworzone w serwisie Zoom wydarzenia (PayPal lub karta kredytowa). Tylko czekać na wtyczkę np. do WooCommerce… Opcja niestety dostępna tylko dla użytkowników płatnych planów.

Kolejną nowość to Zapps, czyli Apps in Zoom, a więc aplikacje/integracje działające w ramach platformy, dzięki którym możemy zintegrować konto z zewnętrznymi serwisami i usługami. Już w tej chwili dostępne są integracje z takimi usługami jak Asana, Unsplash, Confluence, Box, Cameo, Rev, Chorus, Coda, Coursera, Docket, Dot Collector, Dropbox, Trello, Exer Studio, Gong, HubSpot, Kahoot!, Kaltura Vide, LoomieLive, Lucidspark, Miro, Mural, PagerDuty, Pitch, Remix Meetings, Salesforce, ServiceNow, Slack, Slido, Superhuman, SurveyMonkey, Team Playbook, Thrive Reset, Weightwatchers Reimagined, Woven Calendar & Scheduling, Wrike, Zendesk.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk