W grudniu 2020 napisałem o tym, że szykuje się spora zmiana w sposobie kupowania biletów w komunikacji miejskiej w Warszawie, bo (niebawem) trzeba będzie kasować również bilety zakupione w aplikacji mobilnej. Minęło kilka miesięcy, i już wiadomo, jak konkretnie będzie ten proces wyglądał i kiedy wejdzie w życie (2 kwietnia 2021).

I tak jak napisałem – aplikacja mobilna do zakupu stanie się czymś w rodzaju portfela na bilety, gdzie będziemy mogli przechowywać wiele różnych, wcześniej zakupionych biletów. Gdy zajdzie potrzeba skorzystania z takiego biletu, to trzeba będzie go skasować, poprzez jego aktywację, czyli zeskanowanie odpowiedniego kodu QR, który znajdziemy w pojeździe (naprzeciwko drzwi) lub przed bramkami metra.

Dla mnie zmiana zdecydowanie na minus. I to nie tylko dlatego, że w moim telefonie mam uszkodzony aparat, a tym samym nie będę miał możliwości aktywowania elektronicznego biletu. Zmiana oznacza również nowe uprawnienia, jakie będą wymagały aplikacje (np. dostęp do aparatu). Do tego, co jak co, ale „śmieszków” u nas dostatek, stąd ciekawe, jaka będzie żywotność takich neklejek z kodami, Ale rozumiem, kolejny genialny pomysł uszczelniający system… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk