Idą zmiany, przynajmniej teoretycznie, jeśli Allegro faktycznie będzie egzekwować nowe zapisy regulaminu, a nie są ona tam tylko po to, by dalej przymykać oko i zarabiać na prowizach, ale mieć „dupochron”. W każdymniebawem – przynajmniej  potencjalnie – mogą zniknąć z Allegro wszelkiej maści oferty z współdzielonymi kontami z grami.

Może być grubo, bo obecnie tego typu ofert jest pełno, „dzięki czemu” za maksymalnie kilka złotówek można uzyskać dostęp do nawet najnowszych gier. Ale 4 stycznia wchodzą w życie (kolejne) zmiany regulaminu w Allegro, a tam m.in.:

Do listy towarów, których nie możesz sprzedawać na Allegro, dodamy:

wszystkie formy dostępu do kont z odpłatnymi grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi, na przykład Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live oraz do muzycznych platform streamingowych – na przykład Spotify czy Tidal.

Oczywiście każdy kij ma dwa końce, i walka z różnej maści Januszami uderzy też w osoby, które faktycznie chcą odsprzedać kupioną w wersji cyfrowej grę, bo zazwyczaj sprzedaż konta to jedyna możliwość. Z tym że stawiam dolary przeciwko orzechom, że takie oferty to pewnie mniej niż promil wszystkich tego typu ofert na Allegro… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk