Wprawdzie menedżer haseł Dropbox Passwords jest na rynku już od dość dana, ale z tego, co widzę, bohaterem żadnego artykułu nie został. Tak naprawdę to nawet nie pamiętam dlaczego, może zniknął wśród innych tematów, a może odpadł, bo jest to usługa dostępna tylko w płatnych planach DropBoxa, a na rynku są lepsze i bezpłatne rozwiązania, takie jak choćby opisywany niedawno Bitwarden…

Teraz to się zmienia, bo w kwietniu usługa Dropbox Passwords ma być dostępna również dla użytkowników usługi Dropbox w wersji bezpłatnej (chyba Dropbox Basic to się teraz nazywa). Z tym że w wersji bezpłatnej program/usługa obsłuży 50 haseł. I choć pewnie dla wielu będzie to i tak więcej niż trzeba, to… po co ryzykować. W końcu nie można wykluczyć, że z czasem haseł pojawi się więcej, a wtedy albo płacimy, albo wracamy do „jednego hasła dla wielu”, albo… od razu korzystamy np. z Bitwardena… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie

Zapraszam do naszego Newslettera - ZERO SPAMu, same konkrety, oraz dostęp do dodatkowych materiałów przeznaczonych dla subskrybentów!