W ostatnich dniach na Allegro wysypało tyle nowości, że teoretycznie powinienem opublikować w związku z tym kilka newslogów, lub solidny artykuł. Ale z racji tego, że lubię wyzwania, a nie lubię wstawiać tagów, które dodają do artykułów, a nie dodaję właśnie do newslogów, to… zaczynamy wyliczankę…

  • Nowe oznaczenie „super cena” dla produktów, które oprócz dobrej ceny cechują się kilkoma innymi cechami, tak by kupujący na Allegro wiedział, że nie tylko kupi tanio, ale też jest od sprzedawcy firmowego (konto firmowe) z dobrą opinią, oraz mamy do dyspozycji wysyłkę w ramach Smarta i opcję kup teraz.
  • Wystartowała platforma Allegro Biznes, czyli sprzedaż jednych firm dla innych (B2B), i to nawet niekoniecznie hurtowa, choć ta na pewno będzie atrakcyjniejsza, choćby ze względu na zapowiadane zniżki. Nie bez znaczenia pewnie będzie też coś na wzór faktoringu dla dwóch stron, czyli mechanizmu odroczonej płatności dla jednej kupującego, a w tym samym czasie środki dla sprzedającego.
  • Allegro Smart! bezpłatnie na pół roku dla studentów, a konkretnie na pierwsze pół roku. Ale z racji tego, że z tego co czytałem, to nie trzeba podawać danych płatniczych podczas przystępowania do promocji, więc… A do tego po tym okresie promocyjnym roczny abonament na usługę kosztuje 39 zł zamiast 49.
  • Skoro przy Allegro Smart! (nadal) jesteśmy, to warto odnotować, że minimalny próg zakupów od jednego sprzedawcy dla bezpłatnej (znaczy w ramach opłaty za pakiet Allegro Smart!) dostawy kurierem został zmniejszony ze 100 zł na 80. Dla mnie duże udogodnienie, bo często kupuję coś, co kosztuje 99 zł, a z pewnych względów wole pod dom zamiast do paczkomatu, i teraz nie będę musiał na siłę dopierać „czegoś jeszcze”, by przekroczyć 100 zł. A najlepsze – przynajmniej z punktu widzenia kupującego – jest to, że teraz każdy sprzedawca oferujący Smarta będzie musiał oferować oprócz paczkomatów również kuriera.
  • Jeśli wśród czytelników są przedstawiciele chyba już wymierającego gatunku „zapobraniowców”, którzy korzystają dodatkowo z Allegro Smart! (ale już płacąc z góry, a nie za pobraniem ;-P) to mam smutną wiadomość, bo już niebawem (chyba pierwsza połowa marca) za pobranie przy wysyłce w ramach Allegro Smart! trzeba będzie zapłacić 3,99 zł.
  • Dodatkowo, od 19 kwietnia zakupy na platformie będą mogły robić tylko osoby posiadające konto w serwisie Allegro, choć przy tej okazji zostanie uproszczona procedura zakładania konta. Bo dla jak ktoś będzie chciał, to konto założy za pomocą numeru telefonu, na który przyjdzie SMS z kodem do aktywacji konta.

I to tyle… Znaczy… Zmian jest więcej, ale to kilka tych, o których uznałem, że warto wspomnieć… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk