Rano, po odpaleniu kompa zauważyłem, że na moją administracyjną skrzynkę do powiadomień wszelakich (w zakresie administracji ;-)) przez noc spłynęło sporo wiadomości ze stron an WordPressie, z informacją o aktualizacji (do wersji 5.5.3). i nie byłoby w tym pewnie nic wartego wzmianki, gdyby nie to, że jest w pewnym sensie aktualizacja pozorna…

Wprawdzie na stronach zarządzanych przeze mnie nie zauważyłem tego problemu, to pojawiły się doniesienia o błędzie w systemie automatycznej aktualizacji (WordPress Auto-Update System), przez co niektóre strony zostały zaktualizowane ze stabilnej wersji 5.5.2 do wersji 5.5.3-alpha, czyli wersji dość mocno testowej/rozwojowej, co w środowisku produkcyjnym potencjalnie mogło oznaczać problemy. Potencjalnie, bo ponoć ta alfa (alpha) to kopia wersji 5.5.2, na której jeszcze żadne prace rozwojowe się nie rozpoczęły. W każdym razie ekipa odpowiedzialna za rozwój WordPrerssa postanowiła to skorygować, nawet jeśli zmiana dotyczyła tylko „nazwy wersji”, tak by w na stronach działających „na produkcji” nie straszył dodatek „alpha”, i stąd decyzja o wypuszczeniu jeszcze raz wersji 5.5.2, choć tym razem pod numerkiem 5.5.3.

(!) Zgłoś błąd na stronie

Zapraszam do naszego Newslettera - ZERO SPAMu, same konkrety, oraz dostęp do dodatkowych materiałów przeznaczonych dla subskrybentów!