Zazwyczaj nie piszę o tym, że ktoś zmarł – po prostu uważam, że nie ma takiej potrzeby, wystarczy modlitwa za zmarłego i jego rodzinę. Dziś postanowiłem zrobić wyjątek, bo zmarł człowiek, którego firma stała za chyba największą awarią firmy hostingowej w Polsce (Adweb), a zarazem informacje jakie się pojawiły, mogą rzucić trochę światła na momentami dość dziwne zachowanie właściciela firmy…

Panie, świeć nad jego duszą

Sam pisałem zarówno o samej awarii, choć bardziej w kontekście wywiadzie jakiego udzielił Bartosz Juszczyk dla HostingNews.pl. Momentami miałem wrażenie, że coś jest nie tak – zwłaszcza że sam Bartek kontaktował się ze mną za pomocą poczty elektronicznej, gdzie komunikacja wyglądała dużo sprawniej i sympatyczniej, niż to, na co można było trafić w „obiegu publicznym”.

Według informacji opublikowanych kilkanaście godzin temu na Facebooku Bartek zmarł 24 lutego, po ciężkiej i długiej walce z chorobą:

W dniu 24.02.2017 po ciężkiej i długiej walce z chorobą odszedł nas Kochany Bartek.

W jego imieniu chcielibyśmy przeprosić tych Wszystkich, których uraził i odrzucił oraz podziękować tym, którzy go cały czas wspierali. Niestety mimo swojego silnego charakteru, nie dał rady wygrać z chorobą która go zmieniła i zabrała.

Dodatkowo portal HostingNews.pl podaje, że sama choroba i/lub przyjmowane leki mogły potencjalnie mieć wpływ na momentami dość specyficzne zachowanie (sposób komunikacji):

Wiele osób podczas awarii i po, była zaskoczona zachowaniem Bartłomieja i jego sposobu komentowania na swoim profilu. (…) Wiele osób dziwiło się jak taka osoba mogła prowadzić firmę z zakresu PR. Prawdopodobnie, powodem jego zachowań mogła być postępująca choroba, leki które brał i inne czynniki.

Osoby pragnące zachować anonimowość, twierdzą że Bartłomiej walczył z rzadką chorobą genetyczną atakującą zakończenia nerwowe i niestety – w ostatnim okresie – mózg – jako zwieńczenie układu nerwowego. Bartek w momencie śmierci miał 39 lat.

W takiej chwili zawsze warto chwilkę pomodlić się za zmarłego, jak i jego rodzinę i najbliższych, którzy na pewno przeżywają teraz ciężkie chwile…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej