Zgodnie z zapowiedzią – dziś kolejny wpis w ramach „ukierunkowanej prasówki”, czyli tym razem nadrabiamy zaległości związane z DigitalOcean (serwery VPS).

DigitalOcean i team accounts

Wprawdzie zastanawiałem się czy i ew. jak to „spolszczyć”, ale ostatecznie postanowiłem pozostać przy angielskim określeniu „team accounts”, gdyż tłumaczenia albo nie oddawały w pełni zasady, albo brzmiały co najmniej dziwnie… ;-)

digitalocean_team-accounts

Teraz możemy do swojego konta zaprosić inne osoby, która będą mogły za pomocą swojego loginu i hasła zarządzać serwerami na naszym koncie:

  • Taka osoba może zarządzać serwerami, obrazami i wpisami DNS
  • Za działania takiej osoby (np. utworzenie nowego serwera) płacimy my
  • Tylko my możemy zmieniać dane związane z płatnościami
  • Nie można (nie da się) zapraszać osób które mają już konta w DigitalOcean (chodzi o adres e-mail)
  • Ogólnie fajnie, bo teraz zamiast nasz login i hasło innej osobie – możemy skorzystać z tego rozwiązania…

Pewnym minusem – mam nadzieję, że za jakiś czas to się zmieni – jest to, że jeśli już mam swoje konto w DigitaOcean, to np. klient zapraszając mnie do swojej „drużyny” nie może wskazać mojego adresu e-mail.

Nawet jeśli skorzystamy z triku z „+nazwa_klienta” w adresie e-mail (w przypadku wielu dostawców poczty adres patryk@jakaś-domena.pl i patryk+[jakiś-ciąg-znaków]@jakaś-domena.pl są tożsame), to nadal oznacza to oddzielny login.

Czekam na takie rozwiązanie, gdzie z poziomu panelu będę mógł przełączać się pomiędzy różnymi udostępnionymi mi kontami, cały czas korzystając ze swojego głównego loginu. Bo przy kilku klientach których serwerami zarządzam, takie „przelogowywanie się” bywa męczące, zwłaszcza że wszędzie korzystam z dwuskładnikowego uwierzytelnienia…

DigitalOcean i podatek VAT

Jakiś czas temu pisałem o tym, że w Aftermarket dla klientów niebędących czynnymi płatnikami podatku VAT do cen podanych w serwisie jest doliczany podatek VAT, co wynika z niedawnych zmian w prawie…

Teraz podobna sytuacja ma miejsce w DigitalOcean – wprawdzie jest to podmiot z USA, to ma europejski numer VAT, i zgodnie z obowiązującymi przepisami będą doliczać podatek VAT dla klientów z UE, którzy nie mają (nie podadzą w panelu) numeru VAT.

O tym, czy jesteś klientem z UE, jak i to jaką wysokość podatku VAT należy doliczyć decyduje adres używany w płatnościach – karta lub PayPal.

DigitalOcean i TOR1, czyli pierwsza lokalizacja w Kanadzie

To wiadomość najnowsza, z przed kilku dni – do naszej dyspozycji (klientów/użytkowników DigitaOcean) oddano kolejną lokalizację, tym razem w Toronto w Kanadzie (TOR1).

digitalocean-tor1

Dodatkowo – pewnie ze względów na przepisy obowiązujące w Kanadzie – powstała nowa firma (Digital Ocean Canada Inc.), która bierze pod swoje skrzydła nowe datacenter.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk