W ramach porannej rozgrzewki – oczywiście tylko jeśli chodzi o pisanie na Webinsider.pl – przegląd prasy. I tak w Dzienniku Internautów trafiłem na artykuł „o iluminacjach stworzonych na 100. rocznicę odzyskania niepodległości od strony technicznej”. Jest to temat dość nośny, zwłaszcza ostatnio, gdy po uroczystościach związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w internecie zaroiło się od zdjęć różnych obiektów na całym świecie, podświetlonych z tej okazji na biało-czerwono. I choć jest mi ten temat z punktu widzenia technicznego w pewnych aspektach dość dobrze znany, to wiedziałem, że jak artykuł o takim tytule pojawił się w Dzienniku Internautów, to…

O iluminacjach stworzonych na 100. rocznicę odzyskania niepodległości od strony technicznej

Cały artykuł – nie licząc tytułu – to niecałe 1500, więc choćby po tym widać, że jak na przedstawienie „iluminacji od strony technicznej” może być tych znaków trochę mało, nawet jak na potencjalną informację prasową czy artykuł sponsorowany. Zwłaszcza, że nie znajdziemy w nim ani jednego zdjęcia czy diagramu. Suchy tekst.

I pewnie mógłbym tutaj zacytować cały artykuł, byście też mogli poszukać w nim informacji technicznych, bo tak naprawdę to nawet nie bardzo wiem co z niego wybrać. Ale powiedzmy, że będą to dwa przedostatnie zdania, gdzie pojawiają się jakieś „techniczne elementy”:

Radosław Zacheja, prezes zarządu firmy Bright Lights, odpowiedzialnej za stworzenie projektu, poinformował, że rozwiązanie zastosowane w tym przypadku zapewniają oświetlenie fasady barwami z palety RGBW oraz wyświetlenie na fasadzie symbolu za pomocą wielkoformatowego tzw. projektora gobo. Zastosowane urządzenie wyposażone jest w szereg różnych przesłon i elementów optycznych, które umożliwiają tworzenie różnorodnych dynamicznych efektów, między innymi animacji.

Tak więc wiem już, że jest p. Radosław, który jest prezesem firmy Bright Lights. Potencjalnie mógłbym się też dowiedzieć, że jest paleta barw RGBW i „wielkoformatowe tzw. projektory gobo” z „różnymi przesłonami i elementami optycznymi”. I to właściwie wszystko, przynajmniej jeśli chodzi o tytułową „stronę techniczną” iluminacji. Mało, zwłaszcza że temat naprawdę dość ciekawy…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk