Napisała do mnie koleżanka, że coś Adobe After Effects CC jej się nie chce prawidłowo uruchomić. Działał, a teraz nie chce. Nie pomogła ponowna instalacja, a nawet dezinstalacja i ponowna instalacja tak programu, jak i całego pakietu Adobe. Restart komputera też robiła, przez co standardowe “uruchom ponownie komputer” od razu odpadło, a tekst w stylu “dziwne, u mnie działa” wydawał się w tym przypadku bez większego sensu. Na szczęście Adobe na takie sytuacje przygotowało specjalny program czyszczący, dzięki czemu nie trzeba od razy wywalać do góry nogami całego systemu operacyjnego.

Adobe Creative Cloud Cleaner (Adobe CC Cleaner)

W takiej sytuacji może okazać się pomocna mała aplikacja Adobe Creative Cloud Cleaner (Adobe CC Cleaner), dzięki której w kilku krokach – sprowadzających się głównie do wyboru wersji programu, który chcemy usunąć – oczyścimy system operacyjny (Windows) ze wszelkich elementów związanych z wybranym oprogramowaniem Adobe.

Chyba oczywiste jest, że program usunie wszystko co związane z wybranym oprogramowaniem od Adobe, i tym samym będzie konieczna ponowna instalacja. A trzeba przyznać, że program jest w tym skuteczny. Nie tylko pomógł wspomnianej na początku koleżance, ale i mi z 2 razy już uratował dzień, gdy potrzebowałem pilnie coś zrobić, a któryś z programów odmawiał posłuszeństwa…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk