Jak być może niektórzy czytelnicy wiedzą, w okolicach czerwca 2023 przeszedłem ze swoim głównym numerem z Virgin Mobile (a właściwie wtedy to już Play) i internetem mobilnym w Viking Mobile do usługi Orange Flex. Głównie dlatego, że w ramach jednej oferty, a tym samym jednej opłaty, mogłem ogarnąć nie tylko internet domowy w domu i na działce, ale i w laptopie, oraz wszystko, co potrzeba, w telefonie (internet, połączenia i wiadomości SMS/MMS bez limitu). Na pewno nie zdecydowałbym się na ten krok, gdyby nie wprowadzony pakiet UNLMTD, dzięki któremu internet faktycznie nie ma limitu. Przynajmniej jeśli chodzi o transfer, bo czasem mam wrażenie, że jakieś czasowe limitowanie prędkości (szybkości) ma miejsce.

A tym samym, skoro mam w Orange Flex pakiet z nielimitowanym internetem, to nie korzystam – jeśli nie ma wyjazdów zagranicznych – ze 150 GB, które co miesiąc dostaję i przekazuję je do usługi EKO GB, bo przelewać też nie mam obecnie komu. Pewnie takich osób jest więcej, nawet niekorzystających z pakietu UNLMTD, gdy nadchodzi koniec okresu, to wolą stracić gigabajty, przekazując je do usługi EKO GB, niż po prostu stracić. Teraz to się może zmienić, bo w Orange Flex pojawiła się opcja kumulacji niewykorzystanych gigabajtów, które po zakończeniu okresu rozliczeniowego, zamiast znikać, trafiają do Sejfu GB, z którego w razie potrzeby można je „wypłacić”. Takim sejfów jest 6, każdy kumuluje niewykorzystane gigabajty z kolejnego miesiąca, a tym samym mamy 6 miesięcy, by wypłacić gigabajty z sejfu z gigabajtami. Po tym czasie przepadają (skrytka/sejf się przeterminuje). Pozornie te skrytki/sejfy to komplikacja, bo mogłyby się normalnie kumulować, ale dzięki temu łatwiej pilnować, kiedy konkretne gigabajty znikną.

Jest też kilka ograniczeń. Zarówno związanych z tym, jakie gigabajty nie trafią do sejfu – otrzymane od innych użytkowników Orange Flex w ramach usługi Przekaż GB, wcześniej już wypłacone z Sejfu GB (na szczęście nie trzeba „wypłacać” wszystkich na raz, choć można), lub pochodzące z kodów promocyjnych, jak i związanych z tym, co można zrobić z gigabajtami (lub megabajtami) wyjętymi z sejfu – działają tylko na terenie Polski, nie można przekazać ich innemu użytkownikowi, ani na EKO GB (to akurat trochę bez sensu).

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk