Nawigacji na nasze telefony/tablety jest pełno, również tych darmowych. Sytuacja trochę się komplikuje, gdy z jakiś przyczyn (np. wyjazd zagranicę, gdzie transmisja danych jest dużo droższa, i zazwyczaj nie obejmują jej standardowe pakiety) potrzebujemy nawigacji działającej również w trybie offline, czyli bez dostępu do sieci/internetu.

Jeszcze mniejszy wybór mamy, gdy od nawigacji wymagamy tzw. asystenta pasa ruchu – nie testowałem wszystkich dostępnych choćby w Google Play nawigacji, ale z kilku przetestowanych (i polecanych w rożnych miejscach) w wersji bezpłatnej wszystkie te cechy (plus dobre mapy) posiada chyba tylko nawigacja OsmAnd – może nie jest idealna, ale już nie raz sprawnie poprowadziła mnie do celu.

A dziś – za mniej niż kosztuje dobre piwo w sklepie – możecie wesprzeć projekt i kupić wersję premium…

OsmAnd Mapy i Nawigacja

Nazwa OsmAnd wywodzi się od słów „Open Street Maps Android” lub „Open Street Maps Automated Navigational Directions” (zależnie od źródła ;-)). Jest to projekt open source, korzystający m.in. z otwartych map Open Street Map.

W aplikacji – zarówno wersji plus (płatnej) jak i darmowej/bezpłatnej – oczywiście znajdziecie wszystkie funkcje standardowo dostępne w programach tego typu, łącznie z – o czym już wspominałem – możliwością pracy w trybie offline i asystentem pasa ruchu.

OsmAnd+ Mapy i Nawigacja

Aktualnie trwa promocja, dzięki której możecie nabyć wersję plus (płatną) za 3,89 zł – jest to opłata jednorazowa, bez żadnych subskrypcji:

android_google-play_osmand-plus_promo_201512

Nawet jeśli nie planujecie teraz korzystać z tej nawigacji, to przy takiej cenie warto się przynajmniej zastanowić nad zakupem – może kiedyś się przyda…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk