Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?

Będzie o kupie… Znaczy się o kupie w życiu… Znaczy się o WordPressie w kupie… A konkretnie o serwisie, który może ma nazwę mało reprezentacyjną, ale może czasem się przydać, np. do szybkiego uruchomienia testowego WordPressa, do którego można właściwie od razu udostępnić dostęp innym…

Poopy.life

Serwis Poopy.life (ta wyszukana i dość niecodzienna nazwa/domena ma ponoć sprawić, by z rozwiązania nie korzystano do tworzenia prawdziwych stron – choć jak znam przewrotność ludzi, to… ;-)) pozwala wygenerować testową instalację WordPressa, z którą właściwie możemy robić wszystko – dowolnie konfigurować, instalować wtyczki i motywy…

Oczywiście jest to środowisko mocno testowe, a więc raczej nie ma sensu wykorzystywać tego do tworzenia jakiegoś serwisu na dłuższy czas, ale np. do szybkiej prezentacji czy testu jakiegoś rozwiązania, sprawdzenia czy „jakiś błąd, w jakiejś wtyczce” występuje tylko u nas – jak najbardziej.

Choć jakiś wrażliwych danych bym tam jednak nie wrzucał, mimo, że dostęp do panelu zarządzania WordPressem chroniony jest hasłem (możemy tworzyć nowych użytkowników):

By wygenerować nowe środowisko testowe wystarczy… wejść na stronę:

http://poopy.life/create/

Po chwili zostaniemy przekierowani do wygenerowanego środowiska testowego, które będzie miało adres w stylu:

http://bewildered-batfish.w1.poopy.life/wp-admin/
http://scary-stoat.w2.poopy.life/wp-admin/
http://cruel-cicada.w2.poopy.life/wp-admin/

Adresy może nie są zbyt piękne, ale nie o to tutaj chodzi – liczy się to, że mamy do swojej dyspozycji pełne środowisko testowe WordPressa, ze wszystkimi uprawnieniami:

Możemy zainstalować dowolny motyw, wtyczkę, np. WooCommerce (sklep internetowy na WordPressie):

Sandbox, czyli piaskownica

Jak już wspomniałem – możemy tworzyć użytkowników, a więc nic nie stoi na przeszkodzie by efektem naszej „pracy testowej” podzielić się z innymi. Ale możemy zrobić to poprzez wygenerowanie specjalnego linka, który wystarczy potem przesłać do wybranych osób:

Nasze środowisko testowe standardowo funkcjonuje przez jeden tydzień, ale zawsze – w razie potrzeby – można za pomocą przycisku „add 1 week” w ustawieniach dodać kolejny tydzień (lub kolejne tygodnie). Choć z założenia raczej traktowałbym to rozwiązanie jako naprawdę tymczasowe, bo w innych przypadkach pewnie lepiej postawić sobie jakiegoś „DevWP”.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?
Patryk
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?