Napisał do mnie wczoraj kolega, że walczy ze swoim webserwerem, bo nie może go zmusić do wykonania operacji w PHP. A konkretnie skutecznego wykonania operacji, bo ta się zaczyna, ale każdorazowo kończy się błedem – skończył się czas na jej wykonanie. I choć na serwerze wszędzie gdzie się tylko da ustawione 300 sekund, to każdorazowo operacja kończy się błędem 524 po 100 sekundach.

Cloudflare i błąd 524

Właściwie już sam kod błędu wskazywał kierunek poszukiwań, bo kod błędu 524 właściwie jednoznacznie kojarzy się z Cloudflare. Informacja o tym, że operacja każdorazowo zostaje przerwana równo po 100, już tylko potwierdziła, że mamy do czynienia z blokadą po stronie Cloudflare:

Error 524 indicates that Cloudflare successfully connected to the origin web server, but the origin did not provide an HTTP response before the default 100 second connection timed out.

Utkwiło mi to w pamięci, bo swego czasu sam się na to naciąłem. I niestety, ale poza skorzystaniem z pakietu Enterprise z ceną ustalaną indywidualnie (nawet plan Business, z którego korzystam, tutaj nie pomoże), zostaje tylko wyłączenie Cloudflare dla danego hosta, czyli przełączenie w tryb „tylko DNS”:

Gdy jest to akcja jednorazowa, można wyłączyć proxy Cloudflare na ten konkretny moment (można nawet za pomocą API to zautomatyzować). Jeśli jednak dany skrypt jest wykorzystywany regularnie, to można rozważyć wyciągnięcie go do subdomny, i tylko dla tej subdomeny wyłączyć usługę Cloudfare.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk