Napisał do mnie wczoraj kolega, że walczy ze swoim webserwerem, bo nie może go zmusić do wykonania operacji w PHP. A konkretnie skutecznego wykonania operacji, bo ta się zaczyna, ale każdorazowo kończy się błedem – skończył się czas na jej wykonanie. I choć na serwerze wszędzie gdzie się tylko da ustawione 300 sekund, to każdorazowo operacja kończy się błędem 524 po 100 sekundach.
Cloudflare i błąd 524
Właściwie już sam kod błędu wskazywał kierunek poszukiwań, bo kod błędu 524 właściwie jednoznacznie kojarzy się z Cloudflare. Informacja o tym, że operacja każdorazowo zostaje przerwana równo po 100, już tylko potwierdziła, że mamy do czynienia z blokadą po stronie Cloudflare:
Error 524 indicates that Cloudflare successfully connected to the origin web server, but the origin did not provide an HTTP response before the default 100 second connection timed out.
Utkwiło mi to w pamięci, bo swego czasu sam się na to naciąłem. I niestety, ale poza skorzystaniem z pakietu Enterprise z ceną ustalaną indywidualnie (nawet plan Business, z którego korzystam, tutaj nie pomoże), zostaje tylko wyłączenie Cloudflare dla danego hosta, czyli przełączenie w tryb „tylko DNS”:
Gdy jest to akcja jednorazowa, można wyłączyć proxy Cloudflare na ten konkretny moment (można nawet za pomocą API to zautomatyzować). Jeśli jednak dany skrypt jest wykorzystywany regularnie, to można rozważyć wyciągnięcie go do subdomny, i tylko dla tej subdomeny wyłączyć usługę Cloudfare.


- Notepad++ i wtyczka Linefilter3, czyli prosty sposób na filtrowanie treści, np. logów serwera, nie tylko na prośbę prokuratury ;-) - 1970-01-01
- Poważny danych wyciek z ALAB Laboratoria – do internetu trafiły nie tylko dane osobowe, ale też i dane medyczne, i choć już jest grubo, to ponoć tylko zapowiedź prawdziwego armagedonu - 1970-01-01
- Prosty sposób na bezpłatny dostęp do płatnych ikon Font Awesome, czyli krótkie testy przed ewentualnym zakupem - 1970-01-01