W październiku 2015 pisałem o taryfie #Freemium w Virgin Mobile. Od tego czasu z oferty korzystałem nie tylko w przypadku trackerów GPS, ale nawet na swoim głównym numerze. Najpierw jako test, czy przyzwyczajony do ofert typu „nolimit” – które w tamtym czasie już hulały – dam radę, a potem… dlatego, że dałem radę. Dziś operator ogłosił, że oferta znika, a w jej miejsce pojawią się 2 pakiety „mini”.

Pożegnajmy #Freemium, przywitajmy #MINI 3 i #MINI 9

Nie będę płakał czy robił wyrzutów operatorowi, że zabiera mi coś, co dawaj mi przez tyle czasu bezpłatnie, bo można było przypuszczać, że prędzej czy później tak to się może skończyć. Nie tylko z powodu plotek o możliwym przejęciu przez P4 (Play), ale ogólnie – znacznie wzrosła liczba różnej maści inteligentnych domów, czujników, trackerów GPS, itp., a do tego typu urządzeń była to wręcz wymarzona usługa.

Tania, ale z pakietem minut, SMSów i internetu. A to kosztuje, zwłaszcza wirtualnego operatora (MVNO), który nie mając własnej infrastruktury, kupuje usługi od operatora mającego taką infrastrukturę (w przypadku Virgin Mobile jest to Play). Zresztą Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska mówi wprost, że jest to „wyjście naprzeciw potrzebom biznesowym”.

I tak od dziś pakietu Freemium już nie aktywujemy:

Informacja o odwołaniu Oferty Promocyjnej „Pakiet #Freemium” dla Abonentów Virgin Mobile na Kartę z dniem 27 sierpnia 2018r.

Uprzejmie informujemy, iż w związku z komercyjnym zamknięciem Oferty Promocyjnej „Pakiet #Freemium” dla Klientów Virgin Mobile na Kartę z dniem 27.08.2018 r. nie będzie już możliwa aktywacja Oferty Promocyjnej „Pakiet #Freemium”. Jednocześnie w związku z odwołaniem Oferty Promocyjnej „Pakiet #Freemium”, Abonenci, którzy skorzystali z promocji do dnia 26.08.2018 r. włącznie, z dniem 27.08.2018 r. nie będą mogli odnowić pakietu po okresie ich obowiązywania.

Powyższe oznacza, iż Oferta Promocyjna „Pakiet #Freemium” przestaje obowiązywać z dniem 27.08.2018 roku. Odwołanie Oferty Promocyjnej „Pakiet #Freemium” nie ma wpływu na prawa i obowiązki abonentów nabyte w okresie obowiązywania tych Promocji.

Zamiast tego mamy 2 nowe plany taryfowe, które pojawiły się w miejsce Freemium. W sumie to niby 2, bo tak naprawdę to jeden nowy, i Freemium, tyle, że pod nową nazwą, i za opłatą.

#MINI 3, czyli płatne #Freemium

Pierwszy plan, to #MINI 3, i jest to 1:1 #Freemium, tylko nie za free, a za 3 zł miesięcznie:

 • Minuty do wszystkich sieci i na stacjonarne: 30
 • SMSy do wszystkich sieci: 30
 • Internet: 300 MB
 • Pakiet ważny: 30 dni
 • Aktywacja: *222*03#

Nie jest to dużo, choć w skali roku daje już 36 zł, co np. przy 2-3 trackerach GPS może być kwotą odczuwalną. Na pewno bardziej niż 0 zł… ;-)

#MINI 9, czyli jakby #Freemium, ale na sterydach

Drugi plan wydaje się ciekawszy, jeśli z telefonu korzystamy więcej, i 30 minut lub SMSów w miesiącu to dla nas za mało:

 • Minuty do wszystkich sieci i na stacjonarne: 300
 • SMSy do wszystkich sieci: 300
 • Internet: 1000 MB (1 GB)
 • Pakiet ważny: 30 dni
 • Aktywacja: *222*09#

Są to raczej wartości, które przy normalnym korzystaniu z telefonu (czyli bez przyrostu do ucha) powinny wystarczyć sporej liczbie osób.

Dodatkowe pakiety

Do planów można dokupić dodatkowe pakiety, które w razie potrzeby (w zamian za złotówki) zasilą nasze konto minutami, SMSami i internetem:

 • 120 minut za 5 zł: *222*1*120#
 • 400 SMSów za 3 zł: *222*2*400#
 • 1 GB internetu za 1 zł: *222*25*1#

Oczywiście nie gardzę minutami i SMSami, zwłaszcza gdy się skończą, a są potrzebne, ale cieszy głównie to, że w razie potrzeby można dość tanio dokupić dodatkową transmisję danych…

Ogólne porządki z planami

Przy tej okazji operator chyba dokonał ogólnego uporządkowania oferty, bo jeszcze chyba wczoraj, gdy ostatni raz sprawdzałem coś na ich stronie, plan taryfowy za 25 zł dawał więcej niż plan za 29 czy nawet 39 zł.

Teraz wygląda to zdecydowanie przejrzyściej i sensowniej:

Mamy pakiety #MINI 3 i #MINI 9, do tego #GIGADAJE za 25 zł miesięcznie, z połączenia i SMSy bez limitu i 15 GB internetu do tego (aktywacja kodem: *222*25#), oraz (chyba) nowość, czyli pakiet #GIGADAJE 7, za 7 zł na 7 dni, z połączeniami i SMSami bez limitu, a do tego 3 GB internetu (aktywacja kodem: *222*07#).

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk