Na kontach w różnych platformach cyfrowej dystrybucji gier (Steam, Epic Games, GOG i GOG Galaxy, Origin, Uplay, Battle.net, Wargaming.net, i pewnie jeszcze kilku innych) mam całkiem sporo gier, i w większość nich nigdy nie grałem i pewnie nigdy nie zagram. Większość z takich „martwych dusz” to gdy które trafiły do mnie jako jakieś gratisy, ew. z zakupów za dolara, bo kwota nie wielka, a może kiedyś… Wczoraj do mojego konta – tym razem w Epic Games – została przypisana kolejna darmowa gra. Z tym że już wiem, że nie tylko w nią grałem i jeszcze zapewne nie raz zagram, ale nawet rozważam zakup 2-4 padów do kompa dla niej. Tak fajnie bawiłem się, grając dziś z koleżanką…

Overcooked za darmo w Epic Games

Oczywiście mogłaby to być tylko i wyłącznie zasługa koleżanki, ale niczego jej nie odbierając, tym razem swoje zrobiła też gra. A konkretnie współpraca, której Overcooked wymaga, i bez której ciężko myśleć o dobrym wyniku.

Jest to prosta, wręcz zręcznościowa gra, w której na jednym komputerze (nie ma opcji gry przez internet czy LAN) sami, lub wspólnie ze znajomymi (maksymalnie 4 osoby) musimy przygotowywać najróżniejsze potrawy – od prostych zup zaczynając, przez różne wersje hamburgerów, aż po… tego jeszcze nie wiem, bo dopiero przeszliśmy 3 sekcje, więc pewnie jeszcze sporo przed nami.

By nie było za łatwo, to na kolejnych planszach pojawiają się różnej maści przeszkadzajki – szczury podbierające produkty, ruchome elementy na statku, lodowisko na krze… Tutaj podobnie jak z potrawami, dużo jeszcze przede mną, przed nami.

Overcooked to zwariowana gra dla maksimum czterech osób, w której gracze siedzący przy jednym ekranie muszą wspólnie coś upichcić. Pracując wspólnie z kumplami-kucharzami, musisz przyrządzić, ugotować i podać całą gamę smakowitych zamówień. Zrób to szybko, bo inaczej zniecierpliwieni klienci się wkurzą i sobie pójdą. Naostrz noże i uprasuj fartuch kucharski – tu nie ma miski na pomyłki! Postaw wszystko na jedną kartę dań w szalonych kuchniach!

Cebulowe Królestwo jest w niebezpieczeństwie, i tylko najpyszniejsze jedzenie może je uratować! W grze Overcooked gracze muszą gotować w przeróżnych nietypowych i niebezpiecznych kuchniach, by zdobyć tytuł mistrzów kucharskich. Tylko w ten sposób będą mogli stawić czoła pradawnemu jadalnemu złu panoszącemu się w kraju.

Mechanika gry jest na szczęście dość prosta, nawet w przypadku współdzielenia jednej klawiatury przez 2 osoby, a kolejne rundy to kilka minut, dzięki czemu gra wydaje się wręcz idealna, by rzucić obraz na TV, podłączyć do komputera 2-4 pady i… świetnie się bawić. Takie trochę Hell’s Kitchen ze znajomymi i jakby bardziej na żywo niż w TV.

Wg strony Epic Games, standardowa cena gry to 59 zł, i zdecydowanie gra jest warta tej ceny. Ale teraz, grę Overcooked możecie dodać do swojego konta za darmo. Tak więc nie ma chyba sensu bym przedłużał – do garów i patelni marsz!

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej