eBook "Uspokój swoje finanse"

W dniu dzisiejszym – zgodzie z zapowiedziami i (zapewne kontrolowanymi) przeciekami – sieć Play zaprezentować nową (odświeżoną) ofertę dla małych i średnich firm. I pewnie bym ten fakt pominął, bo ostatnio niespecjalnie często piszę o nowych ofertach telekomunikacyjnych (nuuuda!), to z racji tego, że powoli rozglądam się również za internetem mobilnym zwróciłem uwagę na jeden plan taryfowy, który prezentuje się całkiem sensownie, i nawet trochę kusi (tylko ten zasięg…).

Biznes Box Ultra w sieci Play

Ofertę Standard dla Firm od razu właściwie pominę, bo jak sama nazwa wskazuje – standard (i – moim zdaniem – nuda), więc nie ma właściwie o czym pisać.

Zdecydowanie ciekawej wypada oferta Biznes Box Ultra, w której w ramach jednego abonamentu otrzymujemy od 1 do 3 kart SIM (można dokupić kolejne, ale to też standard w tego typu ofertach), oraz dodatkową kartę – z internetem mobilny:

Do wyboru mamy 3 standardowe warianty:

  • 50 zł: Jedna karta SIM + karta SIM do routera (z internetem mobilnym)
  • 75 zł: Dwie karty SIM + karta SIM do routera (z internetem mobilnym)
  • 100 zł: Trzy karty SIM + karta SIM do routera (z internetem mobilnym)

Już nie jest źle, ale w przypadku dwóch ostatnich planów można kwotę zbić dodatkowo, przenosząc przynajmniej jeden numer do sieci Play:

  • 75 60 zł: Dwie karty SIM + karta SIM do routera (z internetem mobilnym)
  • 100 90 zł: Trzy karty SIM + karta SIM do routera (z internetem mobilnym)

I tak np. 60 zł za 2 ogólne karty SIM (do telefonu) i dodatkowa kartę do internetu (np. do routera) wygląda całkiem sensownie, i na pewno warto się nad tym zastanowić. Nawet jeśli u “różowych” można doszukać się czegoś podobnego… ;-)

Internet ULTRA do biura

Niedawno pisałem o internecie mobilnym w sieci Otvarta, w ramach którego za niecałe 40 zł miesięcznie mamy 100 GB na internet w dzień, oraz 100 GB do wykorzystania w nocy (w wersji z publicznym i stałym adresem IP za niecałe 45 zł, co moim zdaniem jest głównym atutem tej oferty).

W przypadku oferty Biznes Box Ultra w sieci Play również otrzymujemy 200 GB, ale już bez podziału na dzień i noc, a dodatkowo “lejek” po wykorzystaniu dostępnego pakietu wydaje się, że powinien pozwolić na dalsze, w miarę bezproblemowe korzystanie z internetu. Może bez szaleństw, ale jednak 1 Mb/s powinien wystarczyć do (nie tylko) podstawowych operacji. Dla porównania – w sieci Otvarta lejek to 32 kb/s, co w moim odczuciu jest bardziej żartem, niż faktycznym lejkiem.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"