Wprawdzie od jakiegoś czasu jako głównej nawigacji w telefonie używam OsmAnd – nie wszystko mi w niej odpowiada, ale ma całkiem sympatycznego (przydatnego) asystenta pasa ruchu, co przydaje się zwłaszcza w przypadku bardziej rozbudowanych skrzyżowań… Na krótkich i mniej wymagających odcinkach korzystam z Map Google, które i tak siedzią chyba w każdym urządzeniu z systemem Android (poza „nielicencjonowanymi”).

Kiedyś – w czasach Symbiana i Nokii E51 – korzystałem z map Nokii, które właśnie zawitały na każdego zainteresowanego posiadacza urządzenia z systemem Android…

Mapy HERE na Androida

Wprawdzie mapy HERE były dostępne już wcześniej na telefonach Samsunga z systemem Android (i każdym innym, kto zdecydował się zainstalować paczkę „wydobytą” z Samsunga), to teraz można już pobrać oficjalnie na prawie każdy posiadacz telefonu z Androidem dowolnego producenta – wymagany Android w wersji 4.1 lub nowszy.

nokia-here-beta_android-app_nexus5

HERE to…

Zapewne wielu z Was czekało na ten moment, bo mapy „od Nokii” mają raczej bardzo dobre opinie, a to nie koniec zalet:

  • Nawigacja offline – bez dostępu do internetu
  • Prawie 100 państw, oraz 800 miast w ponad 40 krajach z publicznym transportem
  • Natężenie ruchu „na żywo”
  • Integracja ze stroną HERE
  • Integracja z Glympse (info dla znajomych, gdzie na nich czekacie)

A czy lepsze? Na razie za wcześnie – dopiero testuje… Ale na pewno fajnie, że pojawiła się kolejna (bezpłatna) alternatywa… :-)

Może jeszcze dodam, że aktualna mapa Polski dla trybu offline zajmuje ok 480 MB.

Na razie bez Google Play

Aktualnie mapy są dostępne w wersji beta, i nie ma ich w Google Play. By pobrać mapy należy udać się na stronę „HERE for Android beta” i pobrać plik APK, który należy później zainstalować „ręcznie” w systemie.

Raczej ryzyka nie ma – za duża i zbyt poważna firma by pozwolić sobie na jakiś „syf”, a na pewno szansa na to mniejsza niż w przypadku wersji „wyciągniętej”, dostępnej na różnych formach.

Pewnie po zakończeniu testów pierwszych testów mapy pojawią się w Google Play.

 

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk