Wprawdzie od jakiegoś czasu jako głównej nawigacji w telefonie używam OsmAnd – nie wszystko mi w niej odpowiada, ale ma całkiem sympatycznego (przydatnego) asystenta pasa ruchu, co przydaje się zwłaszcza w przypadku bardziej rozbudowanych skrzyżowań… Na krótkich i mniej wymagających odcinkach korzystam z Map Google, które i tak siedzią chyba w każdym urządzeniu z systemem Android (poza „nielicencjonowanymi”).
Kiedyś – w czasach Symbiana i Nokii E51 – korzystałem z map Nokii, które właśnie zawitały na każdego zainteresowanego posiadacza urządzenia z systemem Android…
Spis treści w artykule
Mapy HERE na Androida
Wprawdzie mapy HERE były dostępne już wcześniej na telefonach Samsunga z systemem Android (i każdym innym, kto zdecydował się zainstalować paczkę „wydobytą” z Samsunga), to teraz można już pobrać oficjalnie na prawie każdy posiadacz telefonu z Androidem dowolnego producenta – wymagany Android w wersji 4.1 lub nowszy.
HERE to…
Zapewne wielu z Was czekało na ten moment, bo mapy „od Nokii” mają raczej bardzo dobre opinie, a to nie koniec zalet:
- Nawigacja offline – bez dostępu do internetu
- Prawie 100 państw, oraz 800 miast w ponad 40 krajach z publicznym transportem
- Natężenie ruchu „na żywo”
- Integracja ze stroną HERE
- Integracja z Glympse (info dla znajomych, gdzie na nich czekacie)
A czy lepsze? Na razie za wcześnie – dopiero testuje… Ale na pewno fajnie, że pojawiła się kolejna (bezpłatna) alternatywa… :-)
Może jeszcze dodam, że aktualna mapa Polski dla trybu offline zajmuje ok 480 MB.
Na razie bez Google Play
Aktualnie mapy są dostępne w wersji beta, i nie ma ich w Google Play. By pobrać mapy należy udać się na stronę „HERE for Android beta” i pobrać plik APK, który należy później zainstalować „ręcznie” w systemie.
Raczej ryzyka nie ma – za duża i zbyt poważna firma by pozwolić sobie na jakiś „syf”, a na pewno szansa na to mniejsza niż w przypadku wersji „wyciągniętej”, dostępnej na różnych formach.
Pewnie po zakończeniu testów pierwszych testów mapy pojawią się w Google Play.

Zapraszam do naszego Newslettera - ZERO SPAMu, same konkrety, oraz dostęp do dodatkowych materiałów przeznaczonych dla subskrybentów!
- Themeum’s Licensing System, czyli nowy panel zarządzania kluczami licencyjnymi, m.in. dla wtyczki Tutor LMS Pro - 1970-01-01
- Czyszczenie koszyka w sklepie internetowym na WooCommerce za pomocą specjalnego argumentu w linku - 1970-01-01
- LanguageTool to świetne narzędzie do sprawdzania tekstu, które można też uruchomić na komputerze lub serwerze - 1970-01-01