Opis najnowszej promocji w Orange Yes – rozmowy bez limitów do wszystkich – miał trafić do przeglądu tygodnia, który się opóźnia o tydzień (brak czasu, ale będzie w ten poniedziałek – teraz przeglądy będą publikowane w poniedziałki, niedziela to nie był najlepszy wybór… ;-)), a po ruchu na stronie widzę (ach te statystyki), że intensywnie szukacie informacji na ten temat – więc niech tak będzie, przed Wam dedykowany wpis… :-)

Rozmowy bez limitu do (prawie) wszystkich

Z promocja możecie korzystać od 12 stycznia, i właściwie niewiele brakowało by znalazła się o niej wzmianka w ostatnim przeglądzie tygodnia (11 stycznia), ale zdecydowałem, że nic się nie stanie, jak pojawi się informacja o niej z tygodniowym opóźnieniem – jak widać (i jak powyżej napisałem) nie udało się… ;-)

Na komórki to (jeszcze) nie do wszystkich

Zacznę od małego wyjaśnienia, bo moim zdaniem nazwa promocji „rozmowy bez limitu do wszystkich” może wprowadzać w błąd – bo o ile faktycznie mamy rozmowy bez limitów, to niestety nie do wszystkich, a tylko na numery komórkowe (krajowe, ale to akurat oczywiste).

Nawet pierwsze 2 zdania z opisu ofert na stronie Orange można by uznać za wzajemnie sprzeczne:

Poznaj swobodę nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci w Orange YES. Możesz dzwonić za darmo do Orange, Play, T-Mobile, Plus oraz pozostałych sieci komórkowych w Polsce.

M.in. pogrubioną czcionką (tak jest oryginalnie) przeczytamy o „nielimitowanych rozmowach do wszystkich sieci”, a już w następnym zdaniu „wszystkie sieci” to tylko i wyłącznie sieci komórkowe.

Np. w nju mobile podobna (no, powiedzmy, że dająca podobny efekt) usługa nazywa się „do komórkowych”, co bardzo dobrze oddaje sens/sposób działania/rozliczania. Można? Można…

Wiem, że coraz więcej osób rezygnuje z numeru stacjonarnego na rzecz „komórki”, ale kto jak nie operator do którego (chyba nadal) należy większość numerów stacjonarnych – w końcu w ramach marki Orange działają numery z Telekomunikacji Polskiej – powinien pamiętać o tym, że „do wszystkich” to również na stacjonarne, i że jest różnica między tymi 2 zdaniami/stwierdzeniami:

  • Rozmowy bez limitów do wszystkich
  • Rozmowy bez limitów na komórki

Szkoda, bo niezależnie od pewnego problemu z nazwą promocji – numery stacjonarne cały czas są wykorzystywane, choćby w firmach, do których „zwykły klient” też czasem musi/chce zadzwonić, a patrząc na to do kogo należy (chyba nada) większość numerów stacjonarnych – nie byłoby raczej problemów z uciekającymi środkami do innych podmiotów.

Opis promocji „Rozmowy bez limitu do wszystkich”

Promocja skierowana jest to użytkowników oferty Orange Yes (PrePaid), i umożliwia nielimitowane połączenia ze wszystkimi krajowymi numerami komórkowymi:

Poznaj swobodę nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci w Orange YES. Możesz dzwonić za darmo do Orange, Play, T-Mobile, Plus oraz pozostałych sieci komórkowych w Polsce. Ty decydujesz, jak długo chcesz cieszyć się nielimitowanymi rozmowami do wszystkich:

No dobra – ale ile to kosztuje?

Usługa występuje w 2 wariantach:

  • Nielimitowane rozmowy przez 7 dni za 7 zł
  • Nielimitowane rozmowy przez 31 dni za 25 zł

Aktywacja, stan i dezaktywacja

Zanim przejdę do opisu procedury aktywacji usługi być może istotna informacja dla osób korzystających z innych taryf niż Orange Yes:

Nie musisz być w taryfie Orange YES, aby skorzystać z usługi. Zlecenie aktywacji spowoduje automatyczną zmianę Twojej aktualnej taryfy na Orange YES i włączenie usługi „Rozmowy bez limitu do wszystkich”.

Aktywacja:

Kanał 7 zł na 7 dni 25 zł na 31 dni
Kod USSD *110*28# *110*29#
Wiadomość SMS START na nr 239 START na nr 339

 

Stan usługi:

Kanał 7 zł na 7 dni 25 zł na 31 dni
Kod USSD *110*34# *110*34#
Wiadomość SMS ILE na nr 239 ILE na nr 339

 

Dezaktywacja:

Kanał 7 zł na 7 dni 25 zł na 31 dni
Kod USSD *110*28*1# *110*29*1#
Wiadomość SMS NIE na nr 239 NIE na nr 339

Korzystanie z kodów USSD jest bezpłatne. W przypadku wiadomości SMS obowiązuje cennik Twojej taryfy.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk