W kwietniu pisałem o „Make it now”, czyli jednominutowych lekcjach/poradnikach od Adobe (najpierw Photoshop, od niedawna również Illustrator). Teraz „podobną” serię przygotowała firma Apple, przy okazji – tak to przynajmniej wygląda – premiery/promocji iPhone 7.

How to Shot on iPhone 7

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie oglądał filmów z serii „Make it now” to polecam, zwłaszcza że nie zajmie to Wam dużo czasu – aktualnie jest 6 filmów, każdy trwa poniżej jednej minuty – a naprawdę można się czegoś z nich nauczyć (każda film to oddzielna lekcja na temat jednego, konkretnego zagadnienia).

W przypadku filmów od Apple jest inaczej. Też trwają poniżej minuty, ale na tym podobieństwa się kończą.

Portret („wspaniały” pominę):

Zdjęcie z (bardzo) bliska:

Pionowa panorama:

Zdjęcie bez lampy błyskowej:

Zdjęcia seryjne ruchowym obiektów:

Poradnik idealny dla… nikogo

I jakie wrażenia? Bo jak dla mnie to… Obejrzeć można, trwają na tyle krótko, że prawdopodobnie nawet nie zdążyliście się znudzić nawet tak banalnymi tematami.

Nie wiem do kogo skierowane są te „poradniki” – nie ma w nich chyba nic, czego by nie wiedział nawet największy amator jeśli chodzi o fotografię (komórkową). Nie mówiąc już o młodych (i to być może nawet bardzo) osobach, do których zdaje się – patrząc m.in. na muzykę i montaż – są one skierowane.

Nawet nie będę zamieszczał tu – dla porównania – filmów z serii „Make it now”, od Adobe (ale jeszcze raz zachęcam do obejrzenia), bo ponoć leżącego się nie kopie… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
WordPress: Pierwsze kroki
Patryk