Wprawdzie z tej usługi mogę korzystać już od całkiem dawna – zaraz jak tylko została wprowadzona – to ze wzmianką o niej postanowiłem się wstrzymać do momentu aż będzie już dostępna dla wszystkich…
M.in. by oszczędzić mi i Wam komentarzy w stylu „a u mnie nie ma” ;-)
„Dopisz do rachunku Play” w Google Play
Jeśli macie abonament w Play (na razie nie spodziewałbym się by usługa pojawiła się również dla osób korzystających z ofert „na kartę”) możecie aktywować usługę „dopisz do rachunku Play”.
Od teraz przy zakupie aplikacji (choć obecnie to już nawet w naszym kraju nie tylko aplikacji, a również np. książki) w Google Play będziecie mogli wybrać jako metodę płatności (oprócz karty – jeśli macie dodaną) opcję by kwota za daną aplikację została doliczona do rachunku telefonicznego.
Dzięki temu można robić zakupy w sklepie Google nie posiadając karty płatniczej/kredytowej…
Ale jest też inna grupa która pewnie skorzysta na nowej usłudze – wszyscy mający telefon „na firmę” mogą teraz zakupy w sklepie Google „wrzucić w koszty” księgując normalną fakturę za usługi telekomunikacyjne (abonament telefoniczny).
Zwłaszcza, że sporo aplikacji może być przydatna na co dzień – w prowadzonej działalności gospodarczej, a do tej pory ew. zaksięgowanie ich zakupu wymagało pewnej „gimnastyki” ;-)
Na koniec filmik prezentujący mechanizm działania usługi „na żywym organizmie” (choć zapewne testowym ;-)):

- Nowe opisy stref DRA-RH/CTR w aplikacji DroneRadar, czyli niby wiadomo, ale (pierwszy raz) trzeba sięgnąć do zewnętrznych źródeł - 1970-01-01
- Zainteresujmy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (internetowym) gospodarstwem domowym Netflix, czyli pobierz gotowe pismo do wysłania do urzędu - 1970-01-01
- Tutor LMS 2.2.0, czyli premiera opcji, pozwalającej na sprzedaż wielu kursów w ramach jednego produktu WooCommerce - 1970-01-01
Uważam, że to naprawdę świetna opcja! Korzystam z niej już jakiś czas, tylko że u swojego operatora, czyli orange. Nie potrzebne są żadne formalności, żadne dodatkowe karty, podawania danych. Podoba mi się to, że można ustawić limit i zwrócić zakup w ciągu 2h.
Zwrot akurat funkcjonuje również w przypadku innych form płatności, ale faktycznie jest to dość wygodna opcja – zwłaszcza w przypadku numerów „na firmę”, gdzie taki zakup w Google Play od razu pojawia się i na fakturze VAT od operatora… :-)