Wprawdzie z tej usługi mogę korzystać już od całkiem dawna – zaraz jak tylko została wprowadzona – to ze wzmianką o niej postanowiłem się wstrzymać do momentu aż będzie już dostępna dla wszystkich…

M.in. by oszczędzić mi i Wam komentarzy w stylu „a u mnie nie ma” ;-)

„Dopisz do rachunku Play” w Google Play

Jeśli macie abonament w Play (na razie nie spodziewałbym się by usługa pojawiła się również dla osób korzystających z ofert „na kartę”) możecie aktywować usługę „dopisz do rachunku Play”.

Od teraz przy zakupie aplikacji (choć obecnie to już nawet w naszym kraju nie tylko aplikacji, a również np. książki) w Google Play będziecie mogli wybrać jako metodę płatności (oprócz karty – jeśli macie dodaną) opcję by kwota za daną aplikację została doliczona do rachunku telefonicznego.

play_google-play_dopisz-do-rachunku-play

Dzięki temu można robić zakupy w sklepie Google nie posiadając karty płatniczej/kredytowej…

Ale jest też inna grupa która pewnie skorzysta na nowej usłudze – wszyscy mający telefon „na firmę” mogą teraz zakupy w sklepie Google „wrzucić w koszty” księgując normalną fakturę za usługi telekomunikacyjne (abonament telefoniczny).

Zwłaszcza, że sporo aplikacji może być przydatna na co dzień – w prowadzonej działalności gospodarczej, a do tej pory ew. zaksięgowanie ich zakupu wymagało pewnej „gimnastyki” ;-)

Na koniec filmik prezentujący mechanizm działania usługi „na żywym organizmie” (choć zapewne testowym ;-)):

 

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk