W pierwszej połowie grudnia (2020) napisałem artykuł „Brewfather i Untappd, czyli dwie aplikacje (usługi) dotyczące piwa, nie tylko o całkowicie odmiennym zastosowaniu, ale i abonamencie”, w którym poruszyłem m.in. temat ograniczeń statystyk w bezpłatnym wariancie usługi Untappd tylko do 7 ostatnich dni. I o ile na co dzień to raczej nie przeszkadza, to na przełomie roku takie ograniczenie może być troszkę… ograniczające. Na szczęście właśnie w tym okresie możemy skorzystać ze specjalnej strony w serwisie Untappd, na której możemy zobaczyć nasze piwne podsumowanie roku…

Your Year In Beer w serwisie Untappd

Choć strona nie jest tajna, a wręcz przeciwnie – pod koniec roku jej „reklama” pojawia się m.in. w aplikacji Untappd. Z tym że jeśli robić tego typu „podsumowanie roku”, to zdecydowanie po zakończeniu danego roku, a nie w trakcie. A z dziwnych przyczyn „reklama” tej opcji, wraz z linkiem zniknęła mi z aplikacji wraz z nastaniem nowego roku.

Zresztą nie tylko mi, bo pytanie o odpowiedni link dostałem chwile temu od znajomego, który chciał sprawdzić jak wyglądał jego „piwny rok”. Na szczęście jest historia w przeglądarce internetowej, a w niej odpowiedni link:

https://untappd.com/yearinbeer?show=true

Po wejściu na stronę należy się zalogować, oraz warto kliknąć przycisk „odśwież dane”, który znajduje się w prawym dolnym rogu, tak byśmy mieli pewność, że na stronie faktycznie wyświetlają się aktualne dane.

Znajdziemy tu m.in. liczbę naszych „czekinów”, statystyki dotyczące oznaczonych piw (ile różnych piw i stylów, najpopularniejsze browary), czy też ile odznak za naszą aktywność dostaliśmy w danym roku.

I choć takie bezpłatne roczne podsumowanie uważam za fajny noworoczny prezent dla użytkowników, to nadal uważam, że płacenie 50 dolarów rocznie za wersję premium Untappd wydaje mi się dziwnym. Chyba że jesteśmy np. browarem, i tego typu analizy wykorzystujemy m.in. do działań marketingowych. Choć z tego co słyszałem, to konta browarów w Untappd wcale nie mają aż takich możliwości… Ale nie mam browaru, nie mam konta premium, więc tylko słyszałem, że tak jest… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej