Wprawdzie dziś niedziela, dzień wolny, co najwyżej (zawodowo) na edukację przeznaczony, to jest to też dzień, gdy kolejny raz zmieniamy czas. I choć temat końca zmiany czasu z letniego na zimowy i odwrotnie pojawia się (i znika) co raz, to jak zmienialiśmy, tak zmieniamy… W naszym “przydomowym biurze” moje dziewczę dziś spojrzało na swój komputer, a tam czas inny niż u mnie. Inny, bo u mnie system (Windows) zmienił czas automatycznie, a u dziewczęcia mego nie…

Automatyczna zmiana czasu w systemie Windows (10)

I choć oboje korzystamy z tego samego systemu operacyjnego (Windows 10), to u mnie zmiana czasu była automatyczna, a u niej nie. I jak to zazwyczaj w takich sytuacjach bywa, “diabeł” tkwi w szczegółach, a konkretnie w ustawieniach.

Najprościej do ustawień dotyczących daty i godziny dostać się klikając prawym przyciskiem myszy na zegar (lub datę) na pasku zadań (system tray) i wybierając z menu kontekstowego “ustaw datę/godzinę”:

W tym miejscu nie tylko możemy ustawić, by system automatycznie zmieniał czas, ale i odpowiednią strefę czasową, tak by system wiedział kiedy i jaka u nas zmiana następuje. Ja sam korzystam dodatkowo z opcji “ustaw strefę czasową automatycznie”, i to nawet pomimo tego, że na co dzień korzystam z komputera stacjonarnego (niczym jakiś dinozaur, ale świadomy i z wyboru ;-)), a więc raczej nieczęsto się z moim komputerem – przynajmniej tym podstawowym – przemieszczam, i to nie tylko międzynarodowo… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk