Mamy weekend, powoli kończy się piękna i słoneczna sobota (co niestety oznacza, że „koniec świeżym powietrzem oddychania, zaczął się sezon (sąsiadów) grillowania”), a więc idealny moment na wpis dotyczący… otwieracza.
Wooden Magnetic Bottle Opener
Oczywiście otwieraczy pewnie każdy z Was ma przynajmniej kilka, w przeróżnych kształtach/formach, które walają się po różnych biurkach, szafkach i szufladach, i służą zapewne nie tylko do otwierania domowych cydrów…
U mnie też tak jest. Ale o otwieraczu przykręcanym do ściany/szafki będzie być może za jakiś czas – dziś najprostszy otwieracz nieniszczący kapsla. Bo jak się okazuje, to właśnie ten najprostszy otwieracz zazwyczaj jest najbardziej popularny. Kto by pomyślał, że mamy tylu zbieraczy kolekcjonerów kapsli:
Taki nieniszczący kapsli otwieracz (dodatkowo z magnesem, by kapsel po otwarciu nie uciekał) można zrobić samemu z gwoździa/śruby i kawałka deseczki. Można też kupić gotowca, który np. w serwisie AliExpress kosztuje trochę powyżej jednego dolara, i to z bezpłatną wysyłką do Polski:


- Notepad++ i wtyczka Linefilter3, czyli prosty sposób na filtrowanie treści, np. logów serwera, nie tylko na prośbę prokuratury ;-) - 1970-01-01
- Poważny danych wyciek z ALAB Laboratoria – do internetu trafiły nie tylko dane osobowe, ale też i dane medyczne, i choć już jest grubo, to ponoć tylko zapowiedź prawdziwego armagedonu - 1970-01-01
- Prosty sposób na bezpłatny dostęp do płatnych ikon Font Awesome, czyli krótkie testy przed ewentualnym zakupem - 1970-01-01