eBook "Uspokój swoje finanse"

Serwis Aftermarket zapewne jest znany sporej liczbie z Was – w końcu nawet po ostatnich zmianach związanych z podatkiem VAT w UE (dotyczy osób/podmiotów bez numeru VAT-UE) jest to jedno z najtańszych miejsc do obsługi swojego domenowego portfolio (zwłaszcza przy większej ilości domen ;-)).

Dlatego – na wszelki wypadek, jakby ktoś z Was przegapił wiadomość e-mail (ach te filtry antySPAMowe ;-)) – postanowiłem informacje o pewnych „utrudnieniach” związanych z wpłatami środków umieścić również u siebie.

Ale wszystko wiele wskazuje na to, że ta sprawa ma drugie, bitcoinowe dno, i właśnie choćby z tego powodu warto o niej napisać…

Aftermarket i BPH

Można powiedzieć, że załapałem się rzutem na taśmę, bo wczoraj z rana zleciłem doładowanie swojego konta w Aftermarket zwykłym przelewem, i wczoraj też środki zostały zaksięgowane na moim końce klienta.

Po kilku godzinach przeszła wiadomość e-mail, z informacją, że zapewne zmienią się numery indywidualnych rachunków, a stare przestały działać:

WAŻNE: Zmiana numerów indywidualnych rachunków bankowych

Ze względu na zmiany po stronie banku BPH, o których nasza firma nie została poinformowana z wyprzedzeniem, obsługa wpłat na indywidualne rachunki bankowe przypisane do poszczególnych kont z dniem dzisiejszym zostanie wyłączona. Wpłaty dokonywane na te rachunki zostaną zwrócone przez bank.

Dla każdego konta zostanie utworzony nowy indywidualny numer rachunku bankowego, o którym poinformujemy po zakończeniu wdrożenia obsługi tych rachunków.

Bezpłatne szybkie płatności

W ostatnim (drugim) akapicie „wstępniaka” użyłem wyrazu „utrudnienia” w cudzysłowie, i było to zamierzone działanie, gdyż problemy z rachunkami ma również pozytywny aspekt, tj. tymczasowo – zapewne do rozwiązania problemu z indywidualnymi rachunkami – w serwisie zostały zlikwidowane prowizje za szybkie płatności:

Do tego czasu:

  • Prowizja od wpłat elektronicznych na konto została zniesiona – wszystkie wpłaty dokonywane są bez prowizji.
  • Wprowadzony został dodatkowy kanał płatności „Przelew zwykły” obsługiwany przez firmę PayU SA – dla osób nieposiadających konta bankowego umożliwiającego dokonywanie wpłat elektronicznych.

Tak więc może i przelewu nie zrobimy na swoje konto, ale w kilka minut – i za darmo – doładujemy je za pomocą szybkich płatności, co też przetestowałem:

aftermarket_szybkie-platnosci_20150127

W takiej sytuacji – jak dla mnie – to mogą wprowadzać nowe numery indywidualnych rachunków tak sprawnie, jak HGW (i cała reszta dookoła niej) oddaje drugą nitkę metra… ;-)

Aftermarket oberwał za Bitmarket?

Gdy zacząłem się zastanawiać nad powodem takiej sytuacji, przypomniałem sobie, że Michau Enterprises Limited, czyli firma odpowiedzialna m.in. za serwis Aftermarket ma również w swoim portfolio giełdę krytpowaluty bitcoin – Bitmarket.

Gdy dodać do tego pojawiające się od wczoraj informacje, że kolejni klienci banku BPH (ale i BZ WBK) otrzymują od banku pisma informujące o wypowiedzeniu umowy prowadzenia rachunku właśnie za handel kryptowalutą bitcoin, to wszystko wydaje się nabierać kształtu (bo o sensie tu mowy raczej nie ma).

Jeśli tak, to trochę szkoda, że Michał Pleban (czy kto tam za to był odpowiedzialny) nie pomyślał „prewencyjnie” – w końcu to Polska, i na potrzeby serwisu Bitmarket nie oddelegował (najlepiej) oddzielnej spółki, z oddzielnymi kontami, zwłaszcza że ma tych spółek/firm chyba całkiem sporo – choćby na potrzeby „przechwytywania domen”… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"