Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?

Nie tak dawno temu (wrzesień 2014) mieliśmy aktualizację WordPressa do wersji 4.0, a już wielkimi krokami nadciąga wersja 4.1, a wraz z nią nowy szablon domyślny – Twenty Fifteen.

WordPress 4.1 Release Candidate

Wczoraj (przedwczoraj?) ukazała się wersja 4.1 RC1, czyli zakończyły się testy beta, i pojawił się pierwszy kandydat do wersji finalnej.

Z opisem (ew. ;-)) nowości które przynosi/przyniesie wersja 4.1 wstrzymam się do wydania finalnej wersji 4.1, co – jak wszystko pójdzie zgodnie z planem – powinna się pojawić w okolicach 16 grudnia 2014.

Jeśli nie chcesz czekać i/lub chcesz przetestować nową wersję WordPress już teraz, możesz to zrobić pobierając paczkę i ręcznie aktualizując (nadpisując) pliki na serwerze. Pamiętajcie o kopii zapasowej ;-)

Twenty Fifteen

Wraz z wersją 4.1 (w tym RC1) pojawia się nowy szablon domyślny – Twenty Fifteen.

Nowy szablon – już tradycyjnie i zgodnie z aktualnymi trendami – oczywiście jest w pełni responsywny, czyli wyświetlanie treści/zawartości jest dopasowywane do urządzenia na którym oglądamy stronę. Trochę inaczej będzie ona wyglądać na komputerze “z dużym monitorem”, a inaczej na tablecie czy smartfonie, gdzie ekran jest dużo mniejszy…

wordpress_twenty-fifteen_responsive01

Dodatkowo motyw ma cechować się sporymi możliwościami personalizacji, ale to również jest chyba cecha charakterystyczna dla kolejnych już motywów domyślnych ;-)

Motyw Twenty Fifteen na żywo (demo) możecie obejrzeć na tej stronie. Tu natomiast znajdziecie podsumowanie nowości które przynosi Twenty Fifteen.

Sam moty można aktualnie przetestować ręcznie aktualizując WordPressa do 4.1 RC1 (info o tym powyżej). Teoretycznie można wyodrębnić sam motyw z paczki i dodać go do starszej wersji systemu, ale wiele Wam to nie da – przynajmniej bez pewnych modyfikacji – bo motyw do działania (aktywacji) wymaga WordPressa 4.1 (lub wyższego w przyszłości).

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)