Wprawdzie jeszcze tak się nie stało, ale nie ma powodu by im nie wierzyć, bo do tej pory zawsze jak ekipa z DropBoxa mówiła, że coś się skończy to się kończyło. Tym razem znikają foldery publiczne, które teoretycznie od dziś mają stać się normalnymi folderami prywatnymi.

Koniec folderów publicznych w DropBoxie

Na początku maja dostałem wiadomość „przypominającą”, że od 15 marca mój folder publiczny DropBox stanie się zwykłym folderem:

Twój folder publiczny wkrótce stanie się folderem prywatnym

przypominamy, że Twoje łącza folderu publicznego przestaną być aktywne 15 marca. Tego dnia twój folder publiczny stanie się standardowym folderem Dropbox, a Twoje pliki pozostaną bezpieczne na Twoim koncie. Jeśli chcesz znów udostępnić te pliki, musisz zamiast tego użyć łączy udostępnionych.

Przyznam, że bardzo mnie ta wiadomość nie zmartwiła, bo od dawna i tak częściej korzystałem z innych opcji związanych z udostępnianiem. Zresztą – jak wynika z dalszej treści wiadomości – nie tylko ja:

Folder publiczny był pierwszą metodą udostępniania w Dropbox, ale od tej pory stworzyliśmy bardziej zaawansowane sposoby bezpiecznego udostępniania i współpracy z zespołem. Poza łączami udostępnionymi mamy szereg opcji udostępniania, które mają ułatwić współpracę i zapewnić większą kontrolę.

Rozumiemy, że w niektórych przypadkach te metody udostępniania nie zastępują idealnie folderu publicznego – przepraszamy za niedogodności z tym związane. Aby uzyskać więcej informacji na temat zamiany folderu publicznego na łącza udostępnione, odwiedź nasze centrum pomocy.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? Skontaktuj się z nami!

Zapraszam do naszego Newslettera - ZERO SPAMu, same konkrety, oraz dostęp do dodatkowych materiałów przeznaczonych dla subskrybentów!

Tutaj znajdziesz regulamin Newslettera Webinsider.pl.