Wprawdzie jeszcze tak się nie stało, ale nie ma powodu by im nie wierzyć, bo do tej pory zawsze jak ekipa z DropBoxa mówiła, że coś się skończy to się kończyło. Tym razem znikają foldery publiczne, które teoretycznie od dziś mają stać się normalnymi folderami prywatnymi.

Koniec folderów publicznych w DropBoxie

Na początku maja dostałem wiadomość „przypominającą”, że od 15 marca mój folder publiczny DropBox stanie się zwykłym folderem:

Twój folder publiczny wkrótce stanie się folderem prywatnym

przypominamy, że Twoje łącza folderu publicznego przestaną być aktywne 15 marca. Tego dnia twój folder publiczny stanie się standardowym folderem Dropbox, a Twoje pliki pozostaną bezpieczne na Twoim koncie. Jeśli chcesz znów udostępnić te pliki, musisz zamiast tego użyć łączy udostępnionych.

Przyznam, że bardzo mnie ta wiadomość nie zmartwiła, bo od dawna i tak częściej korzystałem z innych opcji związanych z udostępnianiem. Zresztą – jak wynika z dalszej treści wiadomości – nie tylko ja:

Folder publiczny był pierwszą metodą udostępniania w Dropbox, ale od tej pory stworzyliśmy bardziej zaawansowane sposoby bezpiecznego udostępniania i współpracy z zespołem. Poza łączami udostępnionymi mamy szereg opcji udostępniania, które mają ułatwić współpracę i zapewnić większą kontrolę.

Rozumiemy, że w niektórych przypadkach te metody udostępniania nie zastępują idealnie folderu publicznego – przepraszamy za niedogodności z tym związane. Aby uzyskać więcej informacji na temat zamiany folderu publicznego na łącza udostępnione, odwiedź nasze centrum pomocy.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk