I oficjalnie stało się to, o czym spekulowało się „gdzie nie gdzie” od jakiegoś czasu – mBank Mobile kończy swoją działalność…

Koniec mBank Mobile

mBank Mobile to chyba jeden z pierwszych (o ile nie pierwszy) wirtualnych operatorów komórkowych (MVNO) w Polsce, bo rozpoczynał swoją działalność 13 grudnia 2006 roku, a więc sporo całkiem dawno…

Serdecznie dziękujemy Państwu za korzystanie z naszej oferty i długoletnią współpracę, jednocześnie informując, że z dniem 30.11. 2014 r. mBank mobile zakończy działalność na rynku usług telekomunikacyjnych.

Od dawna krążyły plotki, że mBank Mobile będzie znikał z rynku, co widać było też po pewnej stagnacji jeśli chodzi o ofertę – a kiedyś ich oferta pozytywnie wybijała się na tle relatywnie skostniałem konkurencji, zwłaszcza jak ktoś był dodatkowo klientem mBanku.

Z mBank Mobile do Orange

Wybór Orange jako partnera dla „promocji migracyjnej” też niespecjalnie dziwi – choćby w świetle uruchomionej niedawno przez Orange usługi Orange Finanse, opartej o ofertę mBanku.

Jeśli jesteś jednym z ok 18 tysięcy aktualnych klientów mBank Mobile i zdecydujesz się przenieść swój numer do Orange otrzymasz w zamian:

  • Jednorazowe doładowanie 50 zł na konto promocyjne (środki na koncie promocyjnym ważne 30 dni, do wykorzystania na połączenia i SMSy na numery komórkowe w Orange i na transfer danych)
  • Dodatkowe 100% każdego doładowania w ciągu pierwszych 3 miesięcy na konto promocyjne (środki na koncie promocyjnym ważne 30 dni, do wykorzystania na połączenia i SMSy na numery komórkowe w Orange i na transfer danych)

Pewnym rozczarowaniem – dla mnie, ale ja nie mam numeru w mBank Mobile – może być fakt, że dodatkowe środki (50 zł i dodatkowe 100% z doładowań) trafiają na konto promocyjne, co niestety znacznie ogranicza zakres ich wykorzystania.

Szkoda, bo można było dać je na konto główne – ale jak ktoś i tak chce/planuje przejść do Orange, to dobre i to… Choć na pewno nie traktowałbym tych dodatkowych środków jako coś, co by mnie skłoniło do podjęcia takiej nie innej decyzji…

Więcej informacji znajdziesz na stronach mBank Mobile, Orange oraz mBanku.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk