Pomagałem dziś koledze z konwersją pliku PHP z licznymi warunkami „case” do prostej tabeli, tak by mógł tak uzyskane dane (warunek + URL akcji) zaimportować do wtyczki, którą uruchomił na swojej stronie (zarządzanie linkami wychodzącymi, np. partnerskimi). Wszystko ładnie się pozamieniało, poza jednym mały drobiazgiem – każda para (warunek i URL akcji) musiała być w oddzielnej linii, a te wyleciały przy hurtowym usuwaniu „białych znaków”.

Znak nowej linii w Notepad++

I poza zaproponowaniem Notepad++ jako narzędzia do przeprowadzenia „konwersji”, to jest to ten moment, gdy temat do mnie wrócił. Nie jest to specjalnie skomplikowane, ale uznałem, że skoro informacja ta przydała się koledze, to może się przydać też i Wam.

Załóżmy, że mamy taki ciąg znaków:

strona-główna,https://webinsider.pl - kontakt,https://webinsider.pl/kontakt - newsletter,https://webinsider.pl/kontakt/newsletter

A potrzebujemy uzyskać strukturę:

strona-główna,https://webinsider.pl
kontakt,https://webinsider.pl/kontakt
newsletter,https://webinsider.pl/kontakt

W tym przypadku wystarczy zamienić znaki ” – ” na znak nowej linii. W takim przypadku ponownie przychodzi z pomocą Notepadd++ i jego moduł „zamień” (CTRL+H):

Tak więc należy „tryb szukania” ustawić jako „rozszerzony”, oraz wskazać jakie znaki mają zostać zmienione na znak nowej linii, czyli „/n” (/n) lub – jeśli plik będziemy otwierali w starszej wersji windowsowego notatnika – „\r\n\” (\r\n).

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk