Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)

Podczas pisania artykułów zdarzają się sytuacje, gdy chcę lub potrzebuję coś z kimś skonsultować, czy choćby poznać zdanie na jego temat, zanim kliknę „publikuj” i artykuł poleci w świat. A z racji tego, że większość artykułów pisze bezpośrednio w edytorze WordPressa (klasycznym, i pewnie jeszcze długo to się nie zmieni), to też bezpośrednio z edytora chcę je udostępniać. Nie bez znaczenia jest też to, że taki artykuł podczas podglądu jest od razu umieszczony w swoim „środowisku docelowym”, czyli bezpośrednio na stronie.

Udostępnianie podglądu nieopublikowanych artykułów w WordPressie

Oczywiście taki zapisany artykuł np. w formie szkicu może podejrzeć inna osoba, mająca konto na naszej stronie. Ale nie każdy, komu wysyłam podgląd, takie konto musi mieć. I tutaj z pomocą przychodzi wtyczka Public Post Preview, która pozwala udostępniać publicznie – dla osób mających odpowiedni link – artykuły (wpisy) podczas prac nad nimi.

Cała „konfiguracja” wtyczki sprowadza się do „postawienia ptaszka” w polu oznaczonym jako „enable public preview”, co spowoduje wygenerowanie linku w stylu:

https://webinsider.pl/?p=12345&preview=1&_ppp=827p6f88bx

Następnie taki link wystarczy presłać do osób, z którymi chcemy się podzielić artykułem przed jego publikacją. Tu mała uwaga – by opcja była dostępna, artykuł musi zostać zapisany (np. jako szkic), czyli musi zostać mu już przydzielony m.in. unikatowy identyfikator w naszym WordPressie.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)