Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)

W WordPressie każdy komentujący – o ile np. autor motywu nie postanowi zaimplementować tutaj jakiegoś autorskiego rozwiązania – ma (otrzymuje) awatar, czyli małą grafikę, która wyświetla się zazwyczaj obok pseudonimu. Jeśli komentujący użytkownik ma konto w serwisie Gravatar, to wyświetli się ikona przypisana do użytego adresu e-mail (o sposobach modyfikacji tego mechanizmu postaram się napisać niebawem). W innym przypadku wyświetli się awatar domyślny – w jednym z kilku standardowo dostępnych stylów. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać własny awatar domyślny…

Domyślny obrazek profilowy w WordPressie

WordPress w standardzie pozawala wybrać „domyślny obrazek profilowy” (awatar) z kilku wariantów – zaczynając od klasycznej „tajemniczej osoby”, a kończąc na generowanych losowo obrazkach:

I oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by pozostać na jednym z dostępnych domyślnych obrazków profilowych (osobiście lubię MonsterID). Ale dbamy na naszej stronie o spójny przekaz graficzny, to oprócz logo(typu), konkretnej palety kolorów… warto również zadbać o domyślne awatary – zwłaszcza że wystarczy dodać np. do pliku functions.php kilka linijek kodu:

function webinsider_wp_add_default_avatar ( $avatar_defaults ) {
 $avatar = 'https://webinsider.pl/wp-content/uploads/webinsider-ikona_888.png';
 $avatar_defaults[ $avatar ] = "Webinsider Default Avatar";
 return $avatar_defaults;
}
add_filter( 'avatar_defaults', 'webinsider_wp_add_default_avatar' );

Dzięki czemu w opcjach (ustawienia -> dyskusja) pojawi nam się nowa opcja do wyboru w sekcji „domyślny obrazek profilowy”:

Po zatwierdzeniu zmiany, gdy tylko ktoś, kto nie ma dla swojego adresu e-mail przypisanej własnej grafiki w serwisie Gravatar napisze komentarz, automatycznie w miejsce domyślnego awatara pojawi się wybrana przez nas grafika:

Jak to mówią – mała rzecz, a cieszy… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)