Może to tylko takie wrażenie, ale wydaje mi się (tak, wiem, pewnie mam rację, i pewnie mi się wydaje ;-)), że ostatnio częściej czytam o kolejnych dekryptorach, pozwalających rozszyfrować dane zaszyfrowane przez jakiegoś szkodnika, niż o samych nowych szkodnikach. Tym razem chodzi o ransomware z rodziny REvil/Sodinokibi.
Odpowiednie oprogramowanie do deszyfracji, wraz z dodatkowymi informacjami o całej „operacji” znajdują się na stronie Bitdefender. Oczywiście – jak to często w takich przypadkach bywa – za darmo.
- Home Assistant (tak jakby) porzucił „stare” wyzwalacze i warunki związane z (nie) obecnością w domu, a nowe na razie są tylko w zapowiedziach - 1970-01-01
- Błąd kompilacji „redefinition of uint32_t iteration” w ESPHome 2026.4, czyli zagnieżdżonym repeat i problematyczny delay - 1970-01-01
- Miksowanie kolorów filamentów w Bambu Studio za pomocą złudzenia optycznego - 1970-01-01





