Dziś w Lidlu promocja 4+4 na piwa w butelce, ale nie o tym będzie (przynajmniej na razie, bo możliwe, że z pewnego powodu ten temat jednak jeszcze dziś się pojawi ;-)). Będzie o tym, że Lidl zamyka sklep internetowy znajdujący się pod adresem lidl-sklep.pl, czyli pewnego rodzaju domenowym potworkiem, na co musiał wpaść chyba kosmita. Zwłaszcza że domena lidl.pl też do nich należy.

Ale to nie tak, że w Lidlu postanowili iść pod prąd, i gdy wszyscy stawiają (na) sklepy internetowe, oni postanowili sklep zamknąć. Raczej w końcu ktoś się zorientował, że domenowy potworek lidl-sklep.pl bardziej przeszkadza, niż pomaga:

Dzień dobry, uprzejmie informujemy, iż z dniem 23.09.2021 dojdzie do zintegrowania strony internetowej www.lidl.pl ze stroną internetową www.lidl-sklep.pl i od tego momentu strona internetowa www.lidl-sklep.pl przestanie funkcjonować pod pierwotną domeną. Funkcjonować natomiast będzie strona pod adresem www.lidl.pl. Od momentu wdrożenia zaplanowanych zmian strona internetowa www.lidl.pl stanie się serwisem za pomocą którego administrator prowadzić będzie sprzedaż artykuły z oferty non-food oraz działania o charakterze informacyjnym, handlowym lub reklamowym, którego pierwotną funkcję pełniła strona internetowa www.lidl-sklep.pl

Jeszcze tylko nie bardzo wiem, po co usilnie trzymają się subdomeny „www”, ale to Niemcy, więc kto ich tam wie… ;-P

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk