Różnej maści kursów mam pełno, czy to na komputerze, czy to na różnych platformach edukacyjnych. Wszystkie one mają jedną wspólną wadę – są i czekają na to, aż znajdę czas by do nich przysiąść. Niektóre czekają tak już nawet kilka lat… ;-)

Do tego np. w serwisie YouTube również znajdziemy masę poradników, z tym, że w większości obarczone są one inną wadą – nawet najprostsze zagadnienie to kilka, a czasem nawet kilkanaście minut „wprowadzenia i innych około tematycznych rozważań autora”. I chyba do podobnego wniosku doszli w Adobe, bo wystartowali z serią jednominutowych poradników…

Make it now

Seria nazywa się „Make It Now” i właściwie świetnie oddaje to ideę, jaka zapewne przeświecała podczas ich przygotowania – ma być krotko, konkretnie i na temat. Dlatego każdy film trwa nie dłużej niż 1 minutę, podczas którego widzimy cel jaki na koniec mamy osiągnąć, oraz wszystkie, najważniejsze kroki jakie należy wykonać by do niego dotrzeć.

Oczywiście seria ta nie zrobi z Was „fotoszopowych wyjadaczy”, ale na pewno pozwoli w krótkim czasie nabyć konkretne umiejętności, a skoro każdy odcinek trwa mniej niż minutę, to chyba nie ma wymówek, by nie obejrzeć. Choć oczywiście po każdym filmie (lekcji) warto uruchomić Photoshopa i na własnej skórze przećwiczyć prezentowane rozwiązania – a na to już zapewne będziecie potrzebowali trochę dłużej niż „minutkę czy dwie”.

Obecnie mamy tylko 4 6 filmów/lekcji (4 Photoshop i 2 Illustrator), ale mam nadzieję, że kolejne będą sukcesywnie dodawane (od dodania ostatniego z nich minęło już wprawdzie trochę czasu, ale może to przerwa na przygotowanie kolejnych, zwłaszcza że są one dość dobrze zrobione).

Podwójna ekspozycja:

Kompozycje zdjęć:

Animowany GIF:

Praca z szablonem plakatu:

[Aktualizacja 2017.05.12]

Wprawdzie poradników do Photoshopa nie przybyło, to pojawiły się 2 nowe dla programu Adobe Illustrator.

Tworzenie logo:

Trójwymiarowe napisy (litery):

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk