Niedawno pisałem o tym, że Barracuda Networks planuje 1 maja 2016 wyłączyć usługę Copy (i CudaDrive), więc powoli rozglądam się za rożnymi alternatywami, które pozwolą mi trzymać kopię danych również „gdzieś poza domem”, bo licho nie śpi, i kopia lokalna czasem może ulec zniszczeniu wraz z oryginalnym źródłem.

W Copy mam (jeszcze) konto o pojemności 490 GB, które wykorzystuje m.in. jako miejsce na kopie zapasowe mniej wrażliwych danych (bardziej prywatne dane trzymam m.in. w SpiderOak, gdzie są one odpowiednio szyfrowane jeszcze na moim komputerze), i takie też zadanie stawiam przed nową usługą – automatyczna kopia zapasowa i spora pojemność konta…

Zools lifetime cloud storage

Jedną z usług którą biorę pod uwagę jest usługa Zoolz (Genie9), choć ceny nie są małe – zwłaszcza w zestawieniu z darmowym kontem Copy, i np. w wariancie Home za 500 GB zapłacę 45 €, a za 1 TB 70 € rocznie.

Na plus ich oferty można chyba zaliczyć oparcie na usłudze Amazon AWS, dzięki czemu można liczyć, że raczej o dostępność zarchiwizowanych danych nie musimy się martwić.

Dla wielu – w tym również i dla mnie – plusem może być bezpośredni podgląd miniatur zarchiwizowanych zdjęć przez stronę internetową, w tym również plików w formacie RAW.

I wprawdzie – tak jak napisałem powyżej – jest to na razie tylko jedna z ofert którą przeglądałem, to dzięki promocji na InkyDeals, która pojawiła się kilka dni temu (i będzie dostępna jeszcze przez kilka dni) zdecydowanie zyskała na atrakcyjności…

Zoolz 1 TB na InkyDeals za 64.99 $, jednorazowo

W serwisie InkyDeals znajdziemy pakiet 1 TB w serwisie Zoolz za 64.99 $, z tym, że jest to opłata jednorazowa, za dożywotnie konto:

inkydeals_zools-1tb_201602

Czyli jeśli ktoś z Was przymierza się do zakupy jakiegoś pakietu z Zoolz Home, to chyba warto skorzystać z oferty na InkyDeals, gdzie mniej więcej za równowartość abonamentu za jeden miesiąc (~45 $ z dodatkowym rabatem o którym więcej za chwilę) otrzymacie usługę aktywną bezterminowo, bez dodatkowych opłat.

Dodatkowy rabat 30%

Ale można jeszcze taniej – poniżej znajdziecie kod/kupon, który da Wam dodatkowy rabat w wysokości 30%:

inkydeals_kupon_couponpaste30_201602

couponpaste30

Co istotne, kupon możecie wykorzystać w najbliższych dniach nie tylko na zakup usługi Zoolz, ale na każdy inny zakup (jedna lub wiele ofert) w InkyDeals.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk