Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)

Automattic, czyli firma odpowiedzialna m.in. za WordPressa się rozpędza z przejęciami, tym razem kupując/przejmując… serwis blogowy Tumblr, o czym poinformował Matt Mullenweg na swoim blogu, w serwisie… Tumblr.

Automattic przejmuje Tumblr

Zapewne u niektórych z Was w tym momencie pojawia się pytanie, po co Automattic serwis Tumblr, który w pewnym sensie jest konkurentem nie tylko WordPressa, ale i usługi WordPress.com (WordPress w modelu SaaS, czyli jako usługa). Jednak jak się choć chwilę nad tym zastanowić, to nie jest to takie głupie, i to nie tylko dlatego, że tak naprawdę WordPress.com i Tumblr to usługi tylko z pozoru konkurencyjne.

Owszem – w obu serwisach założymy bloga, ale raczej użytkownicy obu platform cenią sobie różne aspekty obu serwisów, a tym samym jest bardzo prawdopodobne, że przejęcie przez Automattic, jeśli coś zmieni, to raczej niewiele. A już raczej na pewno – jak mi się wydaje – nie jest to przejęcie, by w ten sposób wykończyć konkurenta.

Przy czym wnioskuję tu nie tyle ze swojego doświadczenia (nigdy nie korzystałem z serwisu Tumblr), co bardziej z dawnych rozmów z koleżanką, na temat wyższości jednej platformy blogowej nad drugą. Od razu przyznam, że byłem słabym obrońcą usługi WordPress.com, bo jestem wprawdzie fanem WordPressa, ale hostowanego u siebie, na swoim serwerze czy hostingu (WordPress.org).

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)